צילום: index open קבלן שיפוצים מהקריות לקה בהתקף לב לאחר שפקיד ביטוח לאומי התקשר אליו והודיע לו שרכבו עוקל עקב חוב לביטוח לאומי. השבוע הכיר בית משפט בארוע כתאונת עבודה ובשיפוצניק כניפגע תאונת עבודה.

בדיון המשפטי ציין בא כוחו של השיפוצניק, עו"ד יעקב פלדשטיין, כי מרשו היה שקוע בחובות והוטלו עיקולים על רכושו. במסגרת חובותיו הכספיים היה לו גם חוב למוסד לביטוח לאומי ובעקבות חוב זה עיקל המוסד לביטוח לאומי את רכבו וגרר אותו ב-28 ביוני 2005 למחסן.

בדיון בבית הדין לעבודה העיד פקיד הגבייה של המוסד לביטוח לאומי כיצד התקשר לקבלן השיפוצים וזה התרגז עליו, צעק והאשים אותו האשמות שונות. לאחר הוויכוח, העיד השיפוצניק, הוא לא חש בטוב והרגשה זו נמשכה עד ליום המחרת אז אושפז עקב התקף לב. השיפוצניק העיד כי במשך מספר שנים היה במשבר ולחץ נפשי עקב בעיות כלכליות בעבודה.

רופא קרדיולוג של ביטוח לאומי קבע כי יש קשר בין שיחת הטלפון של פקיד הביטוח הלאומי והתקף הלב בו לקה השיפוצניק ביום למחרת השיחה. לאחר קבלת חוות דעת זו הציג המוסד לביטוח לאומי נתון שונה בפני הרופא שלו וטען כי השיחה בין הפקיד לשיפוצניק לא נערכה יום אחד טרם לקה בתקף לב אלא שלושה שבועות קודם לכן.

בעקבות כך נתן הרופא חוות דעת שניה ובה כתב כי אין קשר בין שיחת הטלפון והתקף הלב שארע לשיפוצניק. אבל בבית המשפט הוכח כי הנתונים האחרונים שמסר הביטוח הלאומי הינם מוטעים ובין שיחת הטלפון להתקף הלב של השיפוצניק עבר יום אחד בלבד.

על כן קיבל שופט בית הדין לעבודה בחיפה את תביעתו של השיפוצניק וקבע כי הוא התקף הלב בו לקה הינו תאונת עבודה והוא זכאי לפיצוי כנפגע תאונת עבודה.