צילום: גיל נחושתן בשורה לתושבי קרית ביאליק: פארק משחקים ענק שישא את השם "גן אסתר" על שם אינגריד אסתר ביגמן ז"ל יוקם עוד הקיץ בסמוך לקריון. זאת, לאחר שהשבוע התבשרו בעירייה כי לאחר עיכובים ממושכים שנמשכו יותר משנתיים הועברה השבוע לארץ תרומה בגובה 2.1 מיליון שקל לצורך הקמת הפארק.

בעירייה אמרו, כי כספי התרומה בוששו להגיע ונוצר חשש שהפרויקט שאושר בשעתו על ידי הממונה על המחוז במשרד הפנים ייגנז. דוקורסקי נפגש עם משפחת המנוחה, תושבת קרית ביאליק בעבר ובת כיתתו של ראש העיר לשעבר, רפי ורטהיים, אשר בצוואתה ציוותה כספים לבניית פארק על שמה בעיר.

לאחרונה אישרה מועצת העיר את ההסכם עם המשפחה, וביום שלישי נודע כי כספי הצוואה נכנסו לחשבון ה-JNF בארץ.

הפארק יוקם על שטח של 6 דונם בשכונת אפק מול בית משפט השלום בקריות. "בפארק יוקמו מתקני משחקים, שבילים להולכי רגל ורוכבי אופניים, פינות ישיבה וצמחייה רבה", אמר דוקורסקי.

"זה יהיה פארק המשחקים המושקע ביותר בקריות והוא יהווה מוקד פעילות לילדי הקריה. אנו נערכים לביצוע הפרויקט, ואני מקווה שעוד הקיץ יוכלו ילדי העיר ליהנות מהפארק החדש".

ורטהיים שגייס את התרומה בתקופת כהונתו: "בזמנו שמו לפרויקט הזה רגליים, ואני שמח שעכשיו זה יוצא לפועל והדברים מסתדרים ואף אחד בארה"ב לא השתמש בכסף למטרות אחרות. זו שמחה גדולה וחבל שזה לא נעשה לפני שנתיים".