צילום: גיל נחושתן הרב עמינדב קריספין (76) הצהיר בבית המשפט כי לא ייכנס למועצה הדתית ולא יעזוב את הארץ. זאת בעקבות כתב האישום שהוגש נגדו בגין מעשים מגונים והטרדות מיניות שביצע בשלוש נשים שונות במהלך עיסוקו כרבה הראשי של קרית ביאליק, ובאישום נוסף של הדחה בחקירה בדרך של איומים והפחדה.

יחד עם כתב האישום הגישה התובעת עו"ד רלי גוטמן בקשה להורות על מתן צו עיכוב יציאה מן הארץ נגד הרב קריספין, איסור המשך עיסוקו כרב ואיסור כניסתו למועצה הדתית של קרית ביאליק.

בבקשה ציינה עו"ד גוטמן: "בתיק זה אין כל ערבויות שיבטיחו את התייצבותו של הנאשם לדיונים המשפטיים, וכן קיים חשש שהנאשם ינסה להימלט מאימת הדין".

יומיים לאחר הגשת כתב האישום נקבע דיון בעניין בקשותיה של התובעת. כבר בתחילת הדיון ציין סניגורו של הרב קריספין, עו"ד טומי נדשי, כי מרשו מצהיר שלא ייצא מהארץ ולא יפקוד את מקום עבודתו עד להחלטה של בית המשפט בעניינו.

עוד ציין עו"ד נדשי, על מנת להסיר ספק, כי היעדרותו של רב העיר מהעבודה תהיה בבחינת חופשה או כל הסדר אחר אשר לא יפגע בשכרו עד שבית משפט יחליט אחרת.

התובעת עו"ד גוטמן לא התנגדה, והשופטת ישראלה קרי-גירון נתנה תוקף משפטי להצהרתו של הרב. על כן, מיום חמישי האחרון אסור לרב קריספין להיכנס למועצה הדתית בקרית ביאליק, וכמו כן אסור לו לעזוב את הארץ.