צילום: index open ירידה בהיקף עבירות הרכוש בקרית ביאליק: במהלך שנת 2008 נרשמה ירידה בעבירות בשיעור של 30.5 אחוז לעומת שנת 2007. כך מסר מפקד מרחב חוף במשטרה, תנ"צ רוני עטיה, במהלך ביקור עבודה אצל ראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי.

בפגישה הציג ראש העירייה את הבעיות השוטפות המטרידות את תושבי העיר כמו ונדליזם והשחתת רכוש ציבורי, אלימות ותופעת הטרקטורונים.במהלך הביקור, בו נטל חלק גם מפקד תחנת זבולון נצ"מ ג'מאל חכרוש, נמסר כי מגמה זאת נמשכת גם בשנת 2009, ונתוני חודש ינואר מצביעים על ירידה בהתפרצויות לעסקים, לדירות ולרכבים ב-29.7 אחוז לעומת ינואר 2008.

בתחום עבירות הסמים נרשמה בשנת 2008 ירידה של 7.3 אחוז. תנ"צ עטיה מסר עוד, כי הוגברה אכיפת חוקי התנועה בעיר ובחודש ינואר 2009 נרשמו 155 דו"חות תנועה, לעומת 66 דו"חות בלבד בינואר 2008.

"תנ"צ רוני עטיה ציין כי המשטרה נוקטת יד חזקה נגד עסקים המהווים כר פעולה לפעילות עבריינית, וכי בחודשים האחרונים סגרה המשטרה שני עסקים בהם אירעו דקירות וירי", אמרו בעירייה.

דוקורסקי שיבח את שיתוף הפעולה עם המשטרה, אך הביע דאגה נוכח הצורות המסוכנות שלובשת עבריינות הנוער. ראש העירייה הוסיף כי ועדת היגוי שהקים, מגבשת תוכנית יישובית – מערכתית להתמודדות עם אלימות בני הנוער.