צילום: דורון גולן תם עידן. חבר האופוזיציה הלוחמני מקרית מוצקין, אבי רוטמן, הודיע ביום רביעי על הצטרפותו לקואליציה וכבר בישיבת המועצה שהתקיימה השבוע, תפקד כחבר קואליציה מן המניין. בימים האחרונים, מספרים מקורביו של רוטמן, קיים לא מעט שיחות והתייעצויות בנוגע לאפשרות הזאת. למרות שההתלבטות הייתה קשה, מסבירים מי ששוחחו איתו באחרונה, הוא כבר לא רואה טעם בגישה הלוחמנית שאימץ כל עוד ראש העיר, נהנה מקואליציה מקיר לקיר ושולט על 80 אחוז ממועצת העיר.

על פי גורמים עירוניים, רוטמן מצפה להשתלב בעשייה הציבורית, אולם לא יעמיד תנאים טרם כניסתו. אחרי הכל, משבצות הסגנים אוישו במלואן וגם התיקים החשובים כבר נמסרו לנאמני צורי. "בסיטואציה שנוצרה כיום ולפי הרכב המועצה הקיים, רוטמן הוא לא רלוונטי בתפקידו", אמר גורם עירוני. "האופוזיציה בשביל צורי היא בסך הכל איזשהו זמזום קל שהוא מצליח בקלות להתגבר עליו. אמנם בחרו ברוטמן משהו בסביבות ה-2,500 איש, שמהווים שני מנדטים וחצי בערך, אבל בצורי בחרו שמונה מנדטים, ובנסיבות האלו הוא לא צריך אף אחד".

העובדה שרוטמן בכלל שקל מהלך שכזה ולבסוף אף מימש אותו הפתיעה השבוע לא מעט גורמים. זאת בעיקר בגלל היריבות המרה והמתמשכת בין השניים. מערכת הבחירות האחרונה שבה היו השניים מועמדים יחידים בקרב על הכיסא, היתה טעונה מאוד והוציאה מהצדדים זלזול, הכפשות הדדיות וכינויי גנאי האחד על השני.

יחד עם זאת קיים אפקט נוסף. החלטתו של רוטמן לשנות כיוון תיצור, סביר להניח, בעיה עם מי שהוגדר עד כה כשותפו לדרך, ניר דובדבני שכנראה, לא יאהב את הרעיון החדש ובשל כך יגרום לפילוגה הרשמי של הסיעה. עם תום מערכת הבחירות, העריכו גורמים פוליטיים כי השותפות הזאת בין שני האופוזיציונרים לא תחזיק מעמד זמן רב.

גם בעיצומה של התעמולה ועל רקע התמודדותו של רוטמן, לא הסתיר דובדבני את העובדה שביום מן הימים יתמודד גם הוא על ראשות העיר. "היה ברור לכולם, גם לרוטמן, שזו שותפות שמוגבלת בזמן", אמר מקורב לשניים.

גם בימים האלה ובעיקר מאז התוצאה המאכזבת בבחירות, הקשר בין השניים רופף, אולם מי שמצויים בקשר איתם טוענים שאם רוטמן כראש הסיעה יצטרף לצורי, הוא לא יצליח לגרור איתו גם את דובדבני. ביום רביעי בשעות הצהריים, שוחחו השניים, רוטמן סיפר לו על כוונתו והשניים החליטו להפריד את דרכיהם.

רוטמן אישר כי הצטרף לקואליציה: "החלטתי להצטרף כדי להיות שותף לעשייה. העשייה היא בראש מעייניי ובשל כך אני לא מחפש כיבודים אלא פעילות".

בעבר צירף צורי במהלך דומה את ראש האופוזיציה ארז פרידמן לקואליציה שלו, אבל זמן קצר אחר כך הידידות התפוצצה בקול גדול.