צילום: מיכל כרמון תשלובות מילואות רכשה שטח של 45 דונם, בצמוד לכביש עכו-חיפה תמורת סכום של 14 מיליון שקל. על פי התב"ע (תוכנית בניין עיר, א"ג) המאושרת של השטח, ניתן לבנות במקום 2,000 מ"ר לצורכי מסחר ועוד 16 אלף מ"ר תעשייה קלה.

המתחם שממוקם על כביש עכו-חיפה שוכן בצמוד לפארק התעשייה מילואות, וכולל מבני תעשייה על שטח של 16 אלף מ"ר, ששימשו בעבר את מפעל "נעמן פורצלן". השטח נרכש מקבוצת אנשי עסקים תמורת כ-14 מיליון שקל. לאחרונה אישרה הוועדה המחוזית לתיכנון ולבנייה במחוז הצפון את התב"ע (תוכנית בניין עיר) של המתחם לתעשייה קלה, מסחר ושירותים.

מנכ"ל תשלובת מילואות, יובל אורן, מסר כי רכישת חטיבת הקרקע של מפעל "נעמן פורצלן" הינה רכישה שלישית של מתחמי מקרקעין הגובלים במקרקעי תשלובת מילואות.

בסך הכל רכשה מילואות בשנים האחרונות 110 דונם לצורך הרחבת המפעלים של מילועוף ומילובר. חלק מהקרקעות שנרכשו מיועדות לפיתוח מתחמים שיתנו שירותים לוגיסטיים לחברות שונות, בשילוב עם מתחמי תעסוקה.

פארק תעשיות מילואות משתרע על שטח של כ-350 דונם. בבעלות מילואות 24 דונם נוספים, צפונית לנהריה ליד מושב לימן, המשמשים את מפעל מילופרי.

אורן: "מיקומו האסטרטגי של המתחם על עורק התחבורה הראשי המקשר בין חיפה והקריות לגליל המערבי ולצפון, הוא בעל ערך ופוטנציאלי כלכלי רב". תשלובת מילואות היא חברה לפיתוח משקי מפרץ חיפה בע"מ הכוללת מפעלים בתחומי החקלאות, המזון, האריזה ועוד.

מתשלובת מילואות נמסר כי נכון להיום אין מגעים עם חברות מסחריות ומפעלים לגבי כניסתם למתחם החדש, כשנכון להיום הדגש הוא על סיום מהיר של תוכניות הפיתוח של המתחם.

האדריכל ערן מבר נבחר להכין מספר חלופות לבנייה במתחם והוא אמור להציג בתוך מספר חודשים את האופציות העומדות לרשות התשלובת. בסופו של דבר, על פי החלופה שתיבחר, ייקבע גם הסכום שבסופו של דבר יושקע בפיתוח השטח והתאמתו לצרכים החדשים.