צילום: גיל נחושתן רבה של קרית ביאליק, הרב עמינדב קריספין בן ה-76, מואשם במעשים מגונים, הטרדה מינית והדחה בחקירה. כתב האישום נגד הרב הוגש השבוע והוא כולל ארבעה אישומים. שלושה מהם בגין עבירות מין ואחד בגין ניסיון שביצע הרב לכאורה לבטל את התלונה נגדו על ידי פנייה לאחת המתלוננות בדרך של איומים והפחדה.

בכתב האישום ציינה התובעת עו"ד רלי גוטמן: "במעשיו ביצע הנאשם במתלוננות מעשים מגונים לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיניים וכן הטריד אותן מינית".

יחד עם כתב האישום הגישה עו"ד גוטמן לבית המשפט בקשה להורות על מתן צו עיכוב יציאה מן הארץ נגד הרב ועל איסור המשך עיסוקו כרב בכלל, ואיסור כניסתו למועצה הדתית של קרית ביאליק בפרט.

בבקשה ציינה: "בתיק זה אין כל ערבויות שיבטיחו את התייצבותו של הנאשם לדיונים המשפטיים וכן קיים חשש שהנאשם ינסה להימלט מאימת הדין וזאת בהתחשב בגילו של הנאשם, במעמדו בקהילה ובמבוכה.

"כמו כן, מתבקש כב' בית המשפט לאסור על המשך עיסוקו של הנאשם כרב בכלל ורבה הראשי של קרית ביאליק בפרט, וזאת כיוון שמתקיים יסוד סביר לחשש שהמשך העיסוק מהווה סכנה לביטחון הציבור וכן עלול להקל על ביצוע עבירות דומות, ובהתחשב בעובדה שאת כל העבירות המיוחסות לו, ביצע הנאשם בתוקף תפקידו כרבה הראשי של קרית ביאליק. עוד מתבקש בזאת בית המשפט לאסור את כניסתו של הנאשם למועצה הדתית של קרית ביאליק".

עו"ד יהודה שמעוני, סניגורו של הרב קריספין: "כבוד הרב אינו קשור בשום אופן למעשים המיוחסים לו לכאורה. הגשת כתב האישום נגדו מקורה בטעות, ואנו פועלים לביטולו של כתב האישום.

"הרב, כאדם למוד תלאות ומאבקים, אשר כבר בראשית דרכו כנושא משרה רבנית ציבורית, נעשו ניסיונות בלתי פוסקים להטיל בו דופי, ואף כעת, חפצי רעתו לא בחלו בניסיון נואל להאשימו בהאשמות כבדות מנשוא המכוונות לפגוע בלב האשראי האישי כאיש דת".