צילום: Index open צעיר מקרית ביאליק הגיש לבית משפט בקשה לאישור תביעה כייצוגית נגד מועדון הטרמינל בקבוץ רמות מנשה שמאפשר לבליינים לעשן בתחומו. סכום התביעה 48 מיליון שקל. לכל בליין פיצוי בסך 1,000 שקל.

לטענת הצעיר המיוצג על ידי עו"ד אורן אוזן משרד "כפרי אוזן ושות" ועו"ד אמיר ישראלי, מועדון הטרמינל מפר ברגל גסה את הוראותיו הברורות של החוק לאיסור העישון במקומות ציבוריים ואגב כך חושף ומעמיד בסיכון את כלל הציבור לנזקים העלולים להיגרם מעישון כפוי.

מהבקשה עולה כי הצעיר מביאליק אינו נוהג לעשן ומעדיף כי לא יעשנו בסביבתו עקב הסיכון הבריאותי הטמון בעישון הכפוי. כמו כן, הוא סובל מריחו של עשן הסיגריות וההיחשפות לעשן גורמת לו הרגשה כללית לא נעימה.

כאחד מיני רבים מצעירי הקריות נוהג המבקש לבלות במועדון הטרמינל ובכל אותן פעמים בהן ביקר במועדון הוא פנה לעובדי המועדון, על מנת שיבקשו מהמעשנים להפסיק מלעשן, אך ללא הועיל. כל פניותיו נענו באפאטיות ובהתחמקויות מצד עובדי המועדון.

הצעיר הפסיק לפקוד את המועדון, עד לפני כחודש בו אישר בית משפט במרכז בקשה לתביעה ייצוגית נגד מועדון שאפשר לבלייניו לעשן. המבקש סבר כי בא לעולם תיקון והחליט לבלות ב-13.2.2009 במועדון הטרמינל.

אולם כבר כשנכנס בשערי המועדון חשכו עיניו, חלל המועדון היה אפוף עשן סיגריות, רצפת המועדון הכילה בדלים לרוב ועל רחבת הריקודים רקדו מבקרים כשסיגריה בוערת בידיהם. אפילו אחד העובדים נצפה כשסיגריה בוערת בידיו.

הצעיר כאמור תובע מהמועדון פיצוי בסך 48 מיליון שקל לאחר שהעריך שלמועדון יש 48 אלף לקוחות, ולתביעתו לכל לקוח מגיע פיצוי בסך 1,000 שקל. תגובתו של מועדון הטרמינל לתביעתו של הצעיר מקרית ביאליק עדיין לא הוגשה לבית המשפט, אך מהמועדון נמסר כי הם קיבלו את התביעה והם בוחנים אותה.