צילום: גילי סופר הקרב על חורשת האיקליפטוסים בקרית חיים נמשך. חודשים ספורים לאחר שפורסם פסק דין האוסר על עיריית חיפה להרוס את חורשת העצים העתיקה, מבקשת העירייה לערער על ההחלטה העליון על מנת להמשיך ולהכשיר את השטח לטובת מקומות חנייה חדשים.

המריבה אודות החורשה החלה לפני יותר משנתיים. החורשה בת כ-9 דונם השוכנת בתחום קרית חיים, סמוך לציר הבילויים של אח"י אילת, נתפשת עבור תושבי הסביבה כריאה ירוקה חיונית.

בעיקר בשל ריבוי העסקים במקום הפך הרחוב, ששימש בעבר כרחוב מגורים שקט, לאחד האזורים הצפופים בעיקר מבחינה תחבורתית. בשל כך נוצרה מצוקה קשה של חנייה, נושא שהעירייה צריכה לתת לו מענה.

התושבים החליטו לצאת למלחמה ומלבד תכתובות והפגנות קטנות שניהלו בעבר, יצרו קשר עם עמותת 'אדם טבע ודין' שהחלו לייצג אותם בדיונים המשפטיים מול העירייה. בעמותה יצאו לקרב המשפטי.

כוונותיה של עיריית חיפה, אמרו שם השבוע, מנוגדות לשתי החלטות קודמות של בית המשפט המחוזי. "הצלת חורשת האיקליפטוסים ושמירה על השטח כשטח פתוח הכרחית להמשך שמירה על איכות חייהם של התושבים", טענו. עוד ציינו כי בית המשפט המחוזי בחיפה דחה בעבר עירעור שהגישה העירייה על פסק הדין שאוסר המשך הרס חורשת האיקליפטוסים".

עו"ד אסף רוזנבלום, נציג העמותה: "העירייה בחרה לנהל, תוך השקעת כספי ציבור, מערכה על פני שלוש ערכאות שיפוטיות, וכל זאת על מנת לאפשר סלילתו של חניון שלא אמור לשרת את התושבים, אלא להנציח את פעילות העסקים באזור".

מעיריית חיפה נמסר: "אין בכוונת העירייה לעקור ולו עץ אחד בחורשת האיקליפטוסים. העירייה סבורה כי בית המשפט טעה בפרשנותו, ועל כן הוגשה בקשת רשות עירעור. אין בין בקשה זו לבין העצים בחורשת האיקליפטוסים ולא כלום".