צילום: פול מלינג על רקע המיתון: כ-3,000 איש פקדו ביום חמישי האחרון את יריד התעסוקה הגדול שהתקיים בקניון הסינמול בצומת לב המפרץ.

דווקא בימים של כותרות קשות על מאות מובטלים חדשים ועומס בלתי רגיל בלשכות האבטלה נתפס יריד כזה כשינוי מרענן.

אלפי המבקרים, דורשי עבודה מאזור חיפה, קריות והצפון הגיעו כבר משעות הבוקר ועברו בין העמדות על מנת לשמוע ולהתעניין במשרות המוצעות.

מדובר ביריד הגדול ביותר שאורגן עד כה בצפון ונערך בחסות מדיאטק הייטק, הסינמול, שרות התעסוקה ועיריית חיפה. ביריד הוצעו כ-1,200 משרות של החברות המובילות בצפון.

בין החברות שהשתתפו ביריד: Matrix, Tact, בזק בינלאומי, הוט, נטוויז'ן, אורנג', תקשוב, מוקד התעסוקה של עיריית חיפה, משטרת ישראל, Alljobs, ג'ון ברייס, צופן, סטרייב, לשכת המסחר והתעשייה, רשות הספנות והנמלים, שירות התעסוקה, עריית חיפה ומדיאטק הייטק.

במסגרת היריד מצאו עשרות מבקרים משרות חדשות, שיוציאו אותם משוק האבטלה כבר בימים הקרובים. בני חליף, מנכ"ל הסינמול, אמר כי מעבר לעובדה שמדובר בתרומה חשובה של הקניון, יש בהפקת יריד שכזה גם העברת מסר.

"קניון הוא יותר ממרכז קניות, הוא כיכר העיר, מקום שנעשית בו פעילות חברתית, וזה בדיוק מה שקרה פה ביום חמישי". לדברי מנכ"ל מדיאטק מיוזמי היריד, יריב ענבר, ההיענות הגדולה רק הבהירה שוב וחיזקה את הצורך שבקיומו.

"כמות המבקרים היתה גדולה מאוד והוכיחה שוב, כמה חשוב היה ליזום יריד תעסוקה בצפון. במו עיני ראיתי אנשים שמצאו עבודה בתחום ספציפי ביריד, וזו מבחינתו היתה המטרה".