צילום: Index open נתוני מד"א כרמל לשנת 2008 מצביעים על עלייה באחוז בני הנוער שהזדקקו לעזרת מד"א בעקבות שתייה מופרזת של אלכוהול. מדובר בעלייה של 26 אחוז בקרב בני הנוער שהזדקקו לאמבולנס מד"א בגין שתיית אלכוהול, לעומת השנה שקדמה לה.

בשנת 2008 הוזעקו צוותי מד"א ל-53 בני נוער, כשהצעירים מביניהם הינם ילד בן 12 וילדה בת 13, ששתו משקאות אלכוהוליים עד אובדן הכרה ופונו לבית-חולים לקבלת טיפול רפואי.

במד"א טוענים כי מבדיקת מקרים בהם הוזעק אמבולנס בעקבות שימוש באלכוהול אצל בני נוער על פני תקופה של שלוש שנים התגלתה עלייה של 80 אחוז במספר המקרים. כך למשל בשנת 2006 הזדקקו 26 בני נוער לעזרת מד"א בעקבות שתייה מופרזת, בשנת 2007 42, ובשנת 2008 53 בני נוער.

מחצית מן האירועים התרחשו במקומות בילוי לבני נוער וחציים השני ברחובות וגנים ציבוריים. בהגעתם של צוותי מד"א למקום, נמצאו הנפגעים תמיד בלוויית חבריהם, שגם אצלם ניכרו סימני השפעת האלכוהול, אך ברמות נמוכות מאלו שצוותי מד"א טיפלו בהם.

מנהל מד"א מרחב כרמל, תמ"ג שמעון ביטון, הנחה את צוותי האמבולנס והנט"נ לעשות את כל המאמצים בכדי לשכנע את המתבגרים להתפנות עימם לבית חולים: "לעיתים בני הנוער נמצאים בהכרה מלאה על אף ששתו אלכוהול, אך הם אינם מודעים למצבם. למרות זאת כמתחייב בחוק, לא נוכל לפנותם בכוח, ולפיכך אנו מדווחים על האירוע למשטרת ישראל וממתינים במקום עד להגעתם ולטיפולם במקרה".