צילום: גיל נחושתן משרד הפנים הקפיא את מכירת הקרקע על חוף ימה של קרית ים ליזם הפרטי, וביקש מבית המשפט להקפיא את פסק הדין בנושא. הפרשה מעוררת עניין רב בעיר בגלל חקירת משטרה שמתנהלת היום, סביב שאלת כשירות המכרז. גורמים במשטרה אומרים כי ייתכן שבכירים בעירייה ייחקרו, ואולי גם ראש העיר.

הבקשה שהוגשה על ידי הפרקליטות לבית המשפט להקפיא את פסק הדין ניתנה בשל העתירה שהגיש ג'קי פלס, בעל קיוסק בחוף, נגד העיסקה.

השופט רון סוקול החליט השבוע כי אין צורך להחליט, מאחר שמנכ"ל משרד הפנים כבר הקפיא את העיסקה עד לגמר החקירה המשטרתית.

ב-17.2.09 הודיע מנכ"ל משרד הפנים, אריה בר, לשמואל סיסו על הקפאת האישור שניתן על ידי משרד הפנים לעיריית קרית ים להעברת הזכויות בקרקע ליזם הפרטי "ע.ר צים אחזקות נדל"ן בע"מ", וזאת עד לקבלת תוצאות החקירה המשטרתית.

לעניין הבקשה שהגישה הפרקליטות לבית המשפט לעכב את פסק הדין עד לגמר החקירה התנגדו העירייה ושמואל סיסו. עם זאת, למען הסר ספק, הסכימו לעיכוב של חודש בלבד. בתגובתם שהוגשה לבית המשפט כתבו סיסו והעירייה כי מאחר שלא ניתן להבין מהם החשדות הנחקרים ומי הם החשודים אין מקום לעיכוב פסק הדין, אך למען הסר ספק הסכימו כאמור ל-30 יום.

הזוכה במכרז, חברת "ע.ר צים אחזקות נדל"ן בע"מ", התנגדה בכל תוקף לעיכוב. לטענת גורמים בחברה, נגרמו להם נזקים כבדים מהעיכובים, מה גם שלהבנתם אין להם קשר לתוצאות החקירה. פלס, שמיוצג על ידי עו"ד טומי נדשי, לא התנגד כמובן לעיכוב.

השופט סוקול, ששמע את כל הצדדים, ציין כי אינו רואה כל צורך להחליט בבקשת הפרקליטות והודיע לצדדים כי הוא רואה בהקפאת האישור של מנכ"ל משרד הפנים הקפאה של כל ההליכים שקשורים למכרז בחוף ימה של קרית ים.