צילום: אבי מועלם שר הפנים, מאיר שטרית, מחזיר את נושא איחוד הקריות המוניציפאלי לסדר היום הקרייתי. במהלך כנס בחירות של מפלגת קדימה, שהתקיים בקאנטרי גלי גיל בקרית מוצקין, רמז השר שהיוזמה לא נגנזה.

"אין לי ספק שקרית חיים, המרוחקת 17 קילומטרים מחיפה, צריכה להתאחד עם קרית מוצקין ועם קרית ים, שבהן ראשי ערים מצטיינים", אמר במהלך הכנס. "היוזמה של איחוד כל הקריות נפלה אמנם בגלל פוליטיקה בסופו של דבר, אך אני מקווה שבעתיד הקרוב זה כן יצליח".

נושא איחוד הקריות לכדי עיר אחת הוא אחד הנושאים הרגישים שעלו על סדר היום באזור בשנה האחרונה. התעקשותו של השר שטרית להוציא את הרעיון לפועל לפני מספר חודשים העמידה לא מעט נבחרי ציבור מהקריות על הרגליים האחוריות ואלו ניהלו נגדו מאבק עיקש כדי לטרפד את המהלך.

איחוד קריות, מבינים כולם, משמעו פחות חברי מועצה, פחות סגנים, פחות עובדים ולפחות שני ראשי עיר מכהנים שיאבדו את הכיסא.

על אף שהנושא ירד מסדר היום, שטרית דאג להדגיש לנוכחים, זמן קצר בלבד לפני הפריימריס של קדימה והבחירות לכנסת, שלמרות הכל הוא ממש לא שוכח את היוזמה.

התבטאויותיו האחרונות עלו כאמור במהלך הכנס ראשון של נציגי קדימה בקריות שנערך ביום ראשון והיווה את יריית הפתיחה לפריימריס של המפלגה במסגרתו מתמודד גם הקרייתי היחיד, איציק פיטרמן.

הפעילים והנואמים ציינו כמעט כולם, בלי יוצא מן הכלל, את העובדה המוגמרת שאוכלוסיית הקריות מתקרבת ל-300 אלף תושבים, ובשל כך חייבת נציגות דומיננטית בממשל המרכזי בזכות ולא בחסד.