הדמיה: גיורא גור ושות' אדריכלים בע"מ זה אמור להיות פרויקט שעשוי לשנות את מפת התחבורה בקריות. 100 דונם על שטח בסיס כורדני הנטוש, הכוללים תחנות אוטובוס, מטרונית ורכבת כבדה עם תחנה חדשה בין עכו למוצקין. הוועדה המחוזית לתיכנון ובנייה חיפה אישרה השבוע את שלב א' של תוכנית 'מרכז התחבורה קריות'.

מדובר בתוכנית שיזם משרד התחבורה בשיתוף העירייה ותוכנן על ידי חברת יפה נוף בשטח של כ-100 דונם, שהוקצה לעיר לאחר פינוי הבסיס הצבאי כורדני.

המרכז המתוכנן עתיד לקום בגבולה הצפוני של קרית מוצקין, בין כביש 4 לבין מסילת הרכבת, כאשר מצידה השני של המסילה שוכנת קרית ים ומצפון מפעל רפא"ל.

בעירייה מספרים כי מדובר באחד הפרויקטים הגדולים שהוקמו לאחרונה באזור, והוא אמור לתת מענה עבור נוסעים מכל הקריות והצפון כחלק בלתי נפרד מתוכנית התחבורה הציבורית במטרופולין.

מרכז התחבורה החדש ישלב בתוכו את תחנת הרכבת סביוני ים, רכבת כבדה, מערכת הסעת המונים - מטרונית, מסוף אוטובוסים לקווים פנימיים בקריות, שטחי חנייה במבנה "חנה וסע" ושטחי מסחר ותעסוקה. שטחי הבינוי הינם בהיקף של כ-90 אלף מ"ר- שטחים עיקריים.

"התוכנית אמורה לתרום רבות למוצקין ולתושביה", אמר ראש עיריית קריית מוצקין, חיים צורי, "התוכנית בנויה בצורה כזאת שגם התנועה לאזור וגם זו שיוצאת ממנו, כולל כבישים הסמוכים, תהיה דלילה יותר".