קנס בסך 12 אלף שקל - זהו עונשה של תושבת קרית ביאליק, אשר ניהלה מכון עיסוי בקרית חיים שסיפק גם שירותי מין לגברים.

בעלת המכון הודתה במיוחס לה. צילום אילוסטרציה: shutterstock

בעלת המכון (42), אשר השכירה חדרים לנשים שסיפקו שירותי עיסוי ושירותים נוספים לגברים, הורשעה בעבירות של עיסוק ללא רשיון, הפרת הוראה חוקית ואי קיום צו סגירה.

מגזר הדין שניתן השבוע בבית משפט השלום בקריות עולה כי ב-1.9.16 הוצא צו סגירה למכון על ידי המשטרה, והנאשמת, שלא הסכימה להשלים עם רוע הגזירה הגישה ערעור לבית משפט השלום והמחוזי.

אלה דחו את ערעוריה והותירו את צו הסגירה על כנו. למרות זאת, שלושה שבועות לאחר מכן פתחה את המקום ואיפשרה לאחת הנשים לקבל לקוח, אשר שילם לה ביציאתו 200 שקל תמורת מסז' וסקס.

שוטרים אשר הגיעו למקום כדי לבדוק אם הוא סגור, זיהו כי המזגן והאורות במכון דולקים. הם התדפקו על דלתות המכון, אך איש לא ענה ולא פתח, עד שהחלו בניסיונות לפרוץ את הדלת.

בעלת המכון הודתה במיוחס לה במסגרת עסקת טיעון, בה נקבע כי ייגזר עליה קנס ומאסר על תנאי. התביעה ביקשה לגזור על בעלת המכון קנס בסך 30 עד 50 אלף שקל.

התובע, עו"ד שי לוי: "חוק רישוי העסקים החדש שנכנס לתוקפו בשנה האחרונה הכפיל את גובה הקנס פי שלושה. עובדה זו מלמדת על עמדת המחוקק להחמיר עם העבריינים ולנסות ככל האפשר לפגוע ברווחים הכלכליים שלהם, אותם הם משיגים שעה שהם פועלים בניגוד לחוק ובכך מטיבים את מעמדם, מול אדם אחר שפועל בהתאם לחוק.

לא ניתן להשלים עם מצב כי חוטא ייצא נשכר". התובע הגיש לבית המשפט את גיליון ההרשעות של הנאשמת, ממנו עולה כי יש לה שתי הרשעות קודמות בגין החזקת מקום לזנות. התובע: "עולם כמנהגו נוהג, השנים חולפות והעבירות ממשיכות להימשך כיום בחזות אחרת".

סניגורה של בעלת המכון ביקש מבית המשפט לגזור על מרשתו קנס שלא יעלה על 5,000 שקל, וציין: "מאז הסגירה, מרשתי עובדת במשקי בית ובעבודות ניקיון. נכון שמדובר בעבירות שאינן קלות, אבל יש לשים את הדברים בפרופורציה הנכונה. מיום ביצוע העבירה הנאשמת עושה ככל יכולתה להתפרנס בכבוד".

כמו כן הדגיש הסניגור כי ההפרה של צו הסגירה היתה נקודתית וחד פעמית.

שופט בית משפט השלום בקריות, שלמה מיכאל ארדמן, גזר על הנאשמת קנס בסך 12 אלף שקל וחודשיים מאסר על תנאי למשך שנתיים. בגזר דינו ציין כי לעבירות של בעלת המכון מתווספת חומרה כי מדובר בשימוש במקום בדרך המקדמת עבירות סרסרות לזנות.