16 חודשי מאסר בפועל נגזרו השבוע על תושב קרית מוצקין שהתעצבן על בת זוגו שלא ענתה לשיחות הטלפון ממנו, ותקף את אביה.

צילום המחשה: shutterstock

התקרית אירעה ב-20.9.18, בשעה 21:45, במקום עבודתה של בת הזוג, בחנות של אביה. הנאשם (32) כעס שבת זוגו לא עונה לו כשהוא מתקשר לטלפון הנייד שלה, והגיע למקום עבודתה בעודו מחזיק אבן ביד.

אביה, ששהה באותה עת בחנות, ניסה למנוע מהנאשם להיכנס, אך זה דחף אותה. בתגובה לכך שלף האב גז פלפל וריסס לעבר הנאשם, והאחרון זרק על את האבן שהיתה בידו על פניו של האב. האב נפצע ונזקק לתפרים במצחו.

הנאשם הודה במיוחס לו והורשע בעבירה של פציעה בנסיבות מחמירות.
בדיון המשפטי ציינה התובעת כי לנאשם 12 הרשעות קודמות בגין שלל עבירות סמים, רכוש ואלימות.

כמו כן עולה מגזר הדין, כי קיים נגדו מאסר על תנאי, לאחר שהורשע באיומים על אמה של זוגתו, תקיפת זוגתו ופציעתה.

הסניגורית, עו"ד אוריאן בן מוחא מהסניגוריה הציבורית, ביקשה להתחשב במרשה והדגישה כי זרק את האבן על האב מיד לאחר שרוסס בגז פלפל, ושיקול דעתו הושפע מעצם הכאב שחש. כמו כן ביקשה לקחת בחשבון שמרשה לקח אחריות על מעשיו והביע צער וחרטה.

הנאשם, שביקש את רחמי בית המשפט, ציין כי הוא עדיין בקשר עם בת זוגו, וכי בני משפחתה לא מחבבים אותו, והעבירה שביצע הוסיפה הרס ליחסיו עם משפחתה.

שופטת השלום בקריות, איילת השחר ביטון פרלה, גזרה עליו שנה מאסר בפועל והפעילה נגדו עוד שבעה חודשי מאסר על תנאי שהיו נגדו, כך שירצה בסך הכל 19 חודשי מאסר בפועל. כמו כן גזרה עליו לפצות את אביה של בת זוגו בסכום של 1,500 שקל.

בגזר הציין ציינה: "הנאשם פגע במעשיו בערכים המקדמים ביטחון אישי של הפרט, בכבודו, בזכותו לשלמות גופו והגנה על שגרת יומו ושלוותו של אדם במרחב הציבורי בכלל ובמקום עבודתו בפרט.

"ביצוע המעשה, בעוד הנאשם נתון להשפעת גז פלפל, היא נסיבה שלא ניתן להתעלם ממנה, ובקביעת העונש ההולם אכן לקחתיה בחשבון. יודגש כי אין באמור כדי להסיר אחריות מהנאשם על התנהלותו שתחילתה בפשיעה וסופה בפשיעה".