ועדת הכספים של מועצת עיריית קרית אתא קיימה אתמול (רביעי) ישיבה מיוחדת לדיון בתקציב העירייה, בבניין הספרייה העירונית. זאת, על מנת לאפשר לראש העיר, יעקב פרץ, שנאסר עליו, במסגרת התנאים לשחרור בערבות, להגיע לבניין העירייה עד ל-23 בדצמבר.

מימון טולדנו נכנס לישיבת הכספים. צילום נחום סגל

בסופו של דבר פרץ לא הגיע לישיבה לאחר שדבר קיומה דלף לתקשורת וצלם מיינט קריות המתין לבואו בפתח בניין הספרייה.

כזכור, אסר בית המשפט על פרץ להגיע לבניין העירייה כחלק מתנאי השחרור שלו. למיינט קריות נודע כי מאז שחרורו ממעצר בית, לפני שבועיים, עובדפרץ מבניין הספרייה העירונית, שמופעלת באמצעות המתנ"ס, ובאופן רשמי אינו נחשב מבנה של העירייה.

גורמים בעירייה ציינו כי פרץ נוהג כמעט מדי יום להגיע לספרייה ולנהל משם את ענייני העירייה, בכפוף לתנאי השחרור בערבות.

בתחילת השבוע הוזמנו חברי המועצה, שאף חברים בוועדת הכספים להגיע לישיבה מיוחדת, לאישור בתקציב העירייה לשנת 2020, שתתקיים בבניין העירייה, ביום רביעי.

לחברי המועצה לא הוסברה הסיבה לכך שהישיבה, שתמיד התקיימה בבניין העירייה, הועברה לספרייה העירונית אבל במהרה קלטו החברים כי המעבר נעשה כדי לאפשר גם לראש העיר להשתתף. יצוין כי בראש וועדת הכספים עומד מ"מ ראש העיר, מימון טולדנו, ופרץ הוא אחד מחברי הוועדה.

בפתח הישיבה הודיע טולדנו לחברי הוועדה כי מיקום הישיבה שונה כדי לאפשר לראש העיר להשתתף, וציין כי מסיבות אישיות פרץ יאחר לישיבה. חברי הוועדה החלו לדון בסעיפי התקציב, אבל פרץ לבסוף לא הגיע.

גורמים בוועדה טענו כי נוכחות צלם מיינט קריות בפתח בניין העירייה, כנראה גרמה לפרץ שלא להגיע למקום. עוד ציינו חברי הוועדה כי במהלך הישיבה נראו בכירים בעירייה יוצרים קשר עם ראש העיר ומתעדכנים אותו במה שקורה. טולדנו עצמו הודה לפרץ וציין כי הוא היה מעורב בהכנת התקציב לשנת 2020.

עד לסוף החודש אמורה מועצת העיר לאשר את התקציב, וההשערה היא כי הישיבה תתקיים לאחר 23 בדצמבר, כאשר לראש העיר יותר לחזור לבניין העירייה. וזאת במידה והמשטרה לא תבקש את הארכת איסור הכניסה לבניין העירייה, כפי שקרה בפרשות אחרות בהם היו מעורבים ראשי רשויות.

יו"ר האופוזיציה וחברת המועצת העיר, הילה רובין שלם, התקוממה על העברת הישיבה לבניין הספרייה, כדי לאפשר את הששתתפות ראש העיר, בעוד שכאשר היא ביקשה להעביר ישיבות לספרייה, שהוא מבנה מונגש לעומת בניין העירייה, נאמר שהדבר בלתי אפשרי. "נגישות? תלוי למי ומי באמת חשוב. במשך הרבה שנים ישיבות המועצה והוועדות התקיימו בבניין העירייה.

"הפעם, בתחילת הישיבה נאמר כי העבירו את הישיבה על מנת לאפשר לראש העיר להגיע לישיבה. בגלל שפרץ עדיין מורחק מהעירייה אז מביאים את העירייה אליו, אבל עבור נכים שלא יכולים להשתתף בישיבות מליאה כי הבניין אינו מונגש, אין אפשרות להעביר את מיקום הישיבות. לנו זה כבר ברור, במקום שראש העיר יתאים את עצמו לתושבים, הוא מנסה להתאים את העיר והתושבים לצרכיו שלו".

מהעירייה נמסר: "יו"ר הוועדה כינס אותה בספרייה העירונית כדי שכל החברים בה יוכלו להשתתף. ראש העיר, שעסק בהכנת התקציב, לא הספיק להגיע לישיבה בשל מחויבויות נוספות.

"ישיבות הוועדה , שלא כמו ישיבות מועצת העיר, הינן סגורות לקהל הרחב ומתקיימות בנוכחות מספר מצומצם של חברי הוועדה בלבד ולכן ניתן לקיימן בעת הצורך בספרייה.

"בניין העירייה החדש נבנה בין היתר במטרה לאפשר נגישות מירבית לישיבות המועצה".