הפרקליטות הגישה הבוקר (ראשון) לבית המשפט המחוזי כתב אישום נגד אסלאם אימן חטיב, בן 19, וקטין בן 17, שניהם מכפר מנדא, בגין "המתה בקלות דעת" של אידה קרמר ז"ל (23) מקרית ביאליק, הפקרתה וסעיפים נוספים.

תמר קרמר ובתה אידה ז"ל. צילום מתוך הפייסבוק

לאחר הגשת כתבי האישום אמרה אמה תמר למיינט קריות: "אני מקווה שהנאשמים יקבלו כמה שיותר ושיאשימו אותם בכל הסעיפים.

"בשום מצב ובשום דרך לא נוהגים שיכורים, הורגים בן אדם ויוצאים בקלות מהתיק הזה. חבל שאין דין מוות למי שהרג, ולדעתי הם הרגו את הילדה שלי בגלל שעלו שיכורים על ההגה ונסעו במהירות.

אסלאם חטיב בבית המשפט בדיון על הארכת מעצרו. צילום: אחיה ראב"ד

"הם היו יכולים לעצור למשטרה ולתת את כל הפרטים למשטרה. למה הם לא עשו את זה? אם היו עוצרים באותו רגע שהמשטרה סימנה להם, כל זה לא היה קורה.

"המשטרה עשתה עבודה מעולה והם עדיין בקשר ותומכים בי. עדיין  קשה לי לקרוא את כל התגובות הגזעניות לכתבות שהעיתונאים מעלים הן פשוט מזעזעות.

"הייתה יהודייה או לא הייתה יהודייה? למי זה אכפת? היא הייתה ילדה טהורה ילדה שאוהבת לתת ילדה שאוהבת לעזור לכל אחד, אז למה ללכלך? בא לי לקלל את כל העולם".

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד בני פסקל, עולה כי הנאשם והקטין אשר הינם בני דודים שהו ב-18.7.19 בפאב שבקרית חיים ושתו משקאות אלכוהוליים.                             

לאחר הבילוי בפאב, נפגשו השניים עם חבר ובאותה עת התקשרה קרמר ז"ל לחבר וביקשה שיאסוף אותה מנשר. החבר ביקש מהנאשם הבגיר שיביא את קרמר מהפאב בנשר בו שהתה והוא עשה כדבריו, ובשעה 45;06 הוא פגש אותה והביא אותה ליער בקרית אתא.  

זירת התאונה. צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון

במהלך שהייתם ביער, שתו בני החבורה משקאות משכרים וזמן קצר לאחר מכן ביקשה קרמר מהנאשם שיסיע אותה לביתה.

הנאשם והקטין ביחד עם קרמר נכנסו לרכב, כאשר הקטין התיישב במושב ההגה, זאת על אף שאינו מורשה כלל לנהיגה בסוג רכב זה.

בעודם עושים את נסיעתם, הבחינו הנאשם והקטין בשוטרים שמורים להם לעצור בצד הדרך, הקטין  נענה להוראות השוטרים ועצר את הרכב בצד הדרך, אך כעבור זמן, הנאשם והקטין החלו בנסיעה מהירה מהמקום.

במהלך הנסיעה המופרזת וניסיון הבריחה מניידת המשטרה ובהגיעם סמוך לצומת המוביל, עקפו הנאשם והקטין, מימין, שיירה של רכבים, בפנייתם ימינה אשר מיועדת לפנייה לאלון הגליל, במהירות בלתי סבירה עלו על אי תנועה בנוי, ומעוצמת ההתנגשות, הרכב התרומם באוויר והתהפך לתוך שדה סמוך.

מותה של המנוחה נקבע במקום. מספר שניות לאחר התאונה, וביודעם כי המנוחה נפגעה ברחו מהמקום.

עוד עולה מכתב האישום, כי בשעה 09:45, הנאשמים התקשרו למוקד המשטרתי וטענו כי הרכב נשדד מהם באיומים.   

במקביל לכתב האישום הגישה הפרקליטות היום בקשה למעצר הנאשמים עד לתום ההליכים נגדם.