מספר חודשים לאחר שעיריית קרית אתא התחייבה שתטפל בפיצויים שנפסקו לתלמיד לשעבר, אשר טען כי נפגע בשטח בית הספר ובית המשפט פסק לטובתו, העירייה עדיין לא שילמה את חובה. עורך דינו של הצעיר, עו"ד רפי רפאלי, פנה להוצאה לפועל, אשר אישרה את מימוש העיקולים שהוטלו בזמנו על שני חשבנות בנק, בבנק הפועלים ובנק לאומי בעיר, לתשלום החוב.

העירייה סמכה על חברת הביטוח. פציעה | צילום: shutterstock
הסיפור פורסם לראשונה באוגוסט 2018 ב"ידיעות המפרץ", אז נחשף כי התלמיד תבע את העירייה לאחר שנפגע בעת שיעור ספורט. מי גשמים חדרו לאולם ההתעמלות בבית הספר רוגוזין, והוא החליק, נפגע בסנטרו ונשארה לו צלקת.

העירייה לא הגישה כתב הגנה, ובית המשפט פסק לצעיר פיצויים בסך כ-19 אלף שקל, פלוס הוצאות. לאחר שהעירייה לא שילמה את הכסף, עו"ד רפאלי פתח תיק הוצאה לפועל נגד העירייה בשל חוב שכבר גדל ל-32 אלף שקל.

במהלך המאק להשגת הכסף, הטיל עו"ד רפאלי עיקול ברישום על רכבי העירייה, כולל רכבו של ראש העירייה. העירייה טענה כי מי שהיתה צריכה לטפל בתיק, כולל הגשת כתב הגנה, היא חברת הביטוח שלה, אבל מאחר שלא עשתה זאת, היא תדאג לתשלום החוב. החוב, מסתבר, עדיין קיים.

בשבוע שעבר פנה עו"ד רפאלי ללשכת קריות בהוצאה לפועל, וביקש לממש את העיקול שהוטל על שני חשבונות של העירייה. רשם רשות האכיפה והגבייה, עופר שוורץ, אישר את מימוש העיקולים והעברת הכספים ללשכה להוצאה לפועל

מעיריית קרית אתא נמסר: "התיק נמצא בהוצאה לפועל, והעירייה פועלת בהתאם להוראות הרשם בתיק".