חברת יפה נוף, שמבצעת צביעת קו המטרונית בצבע חדש באמצעות קבלן צבע, הפסיקה אתמול (שלישי) את המשך צביעת הקו מצומת צבר צפונה לאחר שהתקבלו תלונות מתושבים המתגוררים ברחוב דרך עכו בקרית ביאליק ומוצקין וברחובות הסמוכים.

מטרד ריח. מסלול המטרונית ברחוב דרך עכו. צילום: נחום סגל

כעת נבדק טיב הצבע שבו השתמשו. אחת ההשערות היא כי נעשה שימוש בצבע שעבר אישור שימוש, אבל היה מיושן ולכן גרם למטרדי ריח.

בתחילת השבוע, בשעות הלילה, החלו עובדי קבלן מטעם חברת יפה נוף, שמתחזקת את קו המטרונית, לצבוע את קטע הכביש מצומת צבר צפונה. מיד לאחר מכן החלו תושבים באזור להרגיש ריח חריף באוויר וצריבות בעיניים.

המשנה לראש העיר, יוסי מרקוביץ, הרגיש מיד את הריח החריף. לדבריו: "חשבתי שזה משהו שעבר בכביש, איזו משאית, אבל אז הריח נשאר והיה מאוד חזק. יצאתי החוצה וראיתי את העבודות שביצעו בשטח עובדים מטעם יפה נוף.

"מיד קראתי למקום לתורן המוקד, לתורן איגוד ערים לאיכות סביבה וגם לאנשי כבאות והצלה. כולם הרגישו שמשהו לא תקין קורה, ואנשי הגנת הסביבה הוציאו מיד צו הפסקת עבודות. דגימות מהצבע נשלחו לבדיקת מעבדה על מנת להבין מה גרם למטרד הריח החריף".

בהמשך השבוע כבר קרא מרקוביץ' לתושבים לשים לב להתפתחויות ולדווח מיד אם הריח יחזור. בפוסט שכתב ציין: "תושבי רחובות דרך עכו, קדיש לוז, בקרית מוצקין, והמקבילים להם גם בקרית ביאליק, אנא פקחו עין והודיעו מיד למוקדים העירוניים במידה והעבודה תתחדש ומטרד הריח יחזור. תודה".

מחברת יפה נוף נמסר בתגובה, כי החומר בו נעשה שימוש הותר לשימוש וכבר נעשו בו שימוש פעמים רבות בעבר. עוד נמסר כי בחברה העבירו את כל החומרים הנדרשים לבדיקות מעבדה, וכעת ממתינים לתוצאות הבדיקה.