גבר איים על גננת בגן ילדים בקרית מוצקין, בשעה שהיתה עם הילדים בחצר. יומיים לאחר מכן נחתכו שני צמיגים ברכבה של הגננת. לטענת ההורים, מדובר בבעל של סייעת שעבדה בעבר בגן, ועזבה אותו יחד עם ילדיהם. בקרב ההורים וצוות הגן חששות כבדים: "מעבר לזה שהגננת נמצאת בסכנה, קיים חשש גם לביטחון הילדים".

צמיג מנוקב | אילוסטרציה: pixabay

המקרה אירע ביום ראשון שעבר, בשעות הבוקר. "האיש עצר עם רכבו ליד גדר הגן בשעה שהגננת היתה עם הילדים בחצר. הוא צעק לעברה שזה יעלה לה ביוקר", סיפר גורם עירוני.

"תחילה היא אפילו לא זיהתה אותו ולא ידעה במי מדובר. מאוחר יותר התברר שמדובר בבעל של סייעת שעבדה בעבר בגן, וסיימה את עבודה לאחרונה".

אך בכך לא תם העניין. "יומיים לאחר מכן, ביום רביעי בבוקר, העובדות בגן הבחינו כי הרכב של הבעל שוב מסתובב בקרבת הגן. בתום היום הגננת הופתעה לגלות ששני הצמיגים ברכבה מפוצצים.

"היא לקחה את הרכב לתיקון, נמסר לה שהצמיגים נחתכו בסכין יפנית. זה הלחיץ אפילו יותר מקודם. מעבר ממילים למעשים".

לדברי אחד ההורים, הגננת הגישה בשני המקרים תלונה במשטרה, אולם זה לא עזר להפיג את החששות. "זה מפחיד, אתה לא יודע מה הוא עוד יכול לעשות. הוא סיפר למישהי שמכירה את הגננת שהוא חושב שהיא שכנעה את אשתו לעזוב אותו. לגננת בכלל לא היה קשר לזה, אבל זה מה שהוא החליט, אולי בגלל שזה היה מקום העבודה האחרון שלה לפני שהיא עזבה אותו".

בעקבות המקרה הוגברו הסיורים של השיטור העירוני בסביבת הגן. "לא ידוע מה יהיה עם זה. יכול להיות שהוא עוד יחזור לפגוע בה", אמר אחד ההורים. "היא ממש חוששת וגם אנחנו. מעבר לזה שהיא נמצאת בסכנה, קיים חשש גם לביטחון הילדים בגן. אנחנו ממש דואגים. למיטב ידיעתנו האיש אפילו לא נעצר".

ממשרד החינוך נמסר: "הנושא נמצא בבדיקה של רשויות החוק. אי לכך, לא נוכל לפרט מעבר לכך".

מהמשטרה נמסר: "חקירת התלונות שהוגשו עדיין מתנהלת. איננו נוהגים להתייחס לחקירות או לפרטים אודות חקירות מתנהלות".