תושבת קרית ים לא הצליחה להשיג מתחנת זבולון תשובה לשאלה מדוע המשטרה סגרה תיק שבו התלוננה על עבירות מין כלפיה. היא נאלצה לשכור עורך דין שיעשה זאת במקומה, אך גם עורך דינה, מימון פאר, לא הצליח. הטלפון שאליו הופנה מצלצל מספר חודשים ללא מענה. בעקבות כך פנה עו"ד פאר למבקר המשטרה, והתלונן על הסחבת.

עדיין ללא תגובה. תחנת זבולון. צילום: דורון גולן
יצוין, כי כאשר אזרח מגיש תלונה במשטרה, יש לו זכות לדעת מה עלה בגורלה, מה סיבת הסגירה, אילו פעולות חקירה ביצעה המשטרה וכו'. על סמך המידע הוא יכול להחליט אם הוא רוצה להגיש ערעור לפרקליטות על ההחלטה לסגור את התיק. עו"ד פאר: "רציתי לבדוק מה המשטרה עשתה לפני שהיא סגרה את התיק בו התלוננה מרשתי, מי נחקר ומדוע הוחלט לסגור. מדובר בעבירות חמורות מסוג פשע".

ב-6.5.18 פנה עו"ד פאר למחלקת החקירות של תחנת זבולון וביקש לקבל מידע על התיק. בהתאם לנוהל, הוא מילא את טופס הבקשה לצילום תיק חקירה, ומסר אותו לידי רכז החקירות. מאז עברה כמעט חצי שנה, ומהמשטרה עדיין לא התקבלה לו תשובה לבקשתו.

בעקבות כך פנה השבוע למבקר המשטרה: "עניינה של פנייה זו הוא בטיפול כושל של תחנת זבולון בפניותיה החוזרות והנשנות של מרשתי, וכן שירות בלתי נסבל לאזרחים ובעלי מקצוע כמוני, המנסים לפנות לקבל שירות ללא כל מענה".

עו"ד פאר: "כמעט חצי שנה אני מנסה מעת לעת להתקשר למחלקת החקירות של התחנה ולקבל תשובות, אך לשווא. הטלפון מצלצל עד בוש ואין עונה ומענה. גם הניסיונות לקבל סיוע מהיומנאי כשלו כישלון חרוץ. לטענת מרשתי, תלונותיה החוזרות ונשנות נסגרו ללא בדיקה מעמיקה ורצינית, דבר שהותיר גם אותה בתחושה כי אין רצון וכוונה אמיתית להגיע לחקר האמת"

רק לשם השוואה, לדברי עו"ד פאר, באותו יום שבו מסר את הבקשה בתחנת זבולון, הוא שלח בפקס בקשה דומה לתחנת חדרה, וכבר למחרת התקשרו אליו משם, וביום שלאחר מכן, עותק מהתיק המבוקש כבר היה בחזקתו.

לדברי עו"ד פאר, ב-8.7.18 פנה למפקד תחנת זבולון, נצ"מ קובי קרני, במכתב, ובו שטח את כל טענותיו וטענותיה של מרשתו, אך גם פנייה זו נותרה ללא מענה. גם ניסיונותיו להגיע אל מפקד התחנה בשיחת טלפון כשלו שוב ושוב, וכולן נדחו בטענות שונות ומגוונות.

בתלונתו למבקר המשטרה כתב: "לצערי, זה לא השירות המצופה ממשטרת ישראל, ויהיוה הסברים אשר יהיו. אזרח זכאי שתלונתו תיחקר באופן רציני ולקבל מידע על תיק שנסגר. כשיש מספר טלפון שאליו מופנים אזרחים או בעלי מקצוע כדי לקבל מידע, יש חובה לדאוג שיהיה בו מענה. אבקש שהנושא ייבדק לעומק, והמערכת המשטרתית תעשה ככל שניתן על מנת שהשירות בתחנה חשובה כמו תחנת זבולון יעבור רוויזיה".

דובר מחוז חוף, סנ"צ הבשור אשר, סירב להגיב, מתח ביקורת על עצם העיסוק של עיתון "ידיעות המפרץ" ברמת השירות שנותנת תחנת זבולון לאזרחים תושבי הקריות, וציין כי לא מרמתה של המשטרה לתת על כך תגובה.