שני תלמידים בבית ספר יסודי בקריות התלוננו השבוע כי המאבטח ביצע בהם מעשים מגונים. במקרה נוסף, אחת התלמידות התלוננה כי המאבטח זרק לעברה הערות על אופן לבושה.

שוטרים הוזעקו לבית הספר. צילום אילוסטרציה: גיל לרנר

הסיפור נחשף לאחר שהתלמידים התלוננו בפני הנהלת בית הספר, שדיווחה למשרד החינוך והגישה תלונה במשטרה. עבודתו של המאבטח הופסקה באופן מיידי.

"התלמידים ניגשו ביוזמתם למנהלת וסיפרו לה שהמאבטח נגע להם באיבר המין ואמר להם 'איזה גבר'. תלמידה אחרת סיפרה שהוא העיר לה הערה פוגענית על אופן לבושה", סיפר גורם מבית הספר.

"בית הספר לא יודע מה בדיוק קרה, ולא תפקידו לחקור, אבל המקרה טופל באופן מיידי: הועבר דיווח למשרד החינוך, קב"טית הגיעה למקום והוזמנו שוטרים, שלקחו אותו איתם. כמו כן, הוחלט על סיום עבודתו של המאבטח בבית הספר באופן מיידי. אף אחד לא רוצה לקחת סיכון".

בעקבות המקרה העביר בית הספר דיווח להורים על פעולותיו. "הילדים ניגשו מיד לספר, זה ראוי לשבח. הם לא התביישו ולא חששו", אמר גורם אחר.

"הם יודעים שגופם הוא פרטי, ואל לאף אחד לגעת בו. חיזקו אותם על כך שהגיעו להתלונן ולספר. כמו כן, אין זה מקומו של מאבטח בית הספר להעיר לילדים על הלבוש. אם יש בעיה, הנהלת בית הספר והצוות החינוכי מטפלים בכך".

ממשרד החינוך ומהרשות נמסר: "מיד עם קבלת דיווח על המקרה לקב"טית מוסדות החינוך של העירייה, הוחלף המאבטח, שאינו עובד עירייה, על ידי החברה המעסיקה, והודעה על המקרה הועברה כנדרש לרשויות החוק ולמשרד החינוך. יש להמתין לתוצאות החקירה".