הורה תקף תלמיד בתום יום הלימודים בבית ספר בקריות ואף איים כי ידקור אותו. תלונות הוגשו הבוקר (ראשון) במשטרה.

השומר הצליח להשתלט על האב ולהרחיק אותו. אילוסטרציה: ShutterStock

לדברי אחותו של ג', הילד המותקף, היא מאוכזבת מטיפול בית הספר באירוע. "אני חושבת שאם אבא שלי, שהוא ממוצא אתיופי, היה מגיב כמו אותו הורה, הם היו מתנהלים אחרת", אמרה. משרד החינוך: "הוגשה נגד ההורה במשטרה".  

ההצקות החלו כבר לפני שבועיים, טענה אחותו של ג'. "במהלך אסיפת הורים דיברנו עם המורה על הבעיה בין אחי לבין התלמיד הזה. אבל הנושא לא טופל", סיפרה. ביום שישי האחרון (1.2.19), במהלך אחד השיעורים, אח שלי וחבר שלו ישבו בכיתה ואחריהם הילד השני.

"הוא התחיל לקלל אותם אמר לאחי 'כושי', 'סודני', 'שחור' וקילל את אמא שלו. אחי קילל אותו גם והוא הפך עליהם את השולחן. לאחר מכן החלה קטטה ביניהם. הילד רץ להודיע לאבא שלו, וסגן המנהל לקח את אח שלי אליו לשיחה במשרד".

לדבריה, באותה עת הגיע אביו של הנער התוקף לבית הספר. "בזמן הזה אבא של הילד התעלם מההוראות של השומר בכניסה ונכנס לבית הספר. השער היה פתוח כי זה היה סוף יום. השומר רדף אחריו, אבל האבא כבר היה במסדרון. הוא תפס את הילד הראשון שראה מהחולצה והרים אותו.

"לאחר מכן, כשהבין שהוא לא קשור עזב אותו. הוא בא להרביץ לילד אחר, אבל השומר עצר אותו", סיפרה. "באותו זמן ילדים החזיקו את אח שלי כדי שלא יריב עם הילד השני. אז האבא שלו אמר לו להרביץ לאחי בזמן שהוא מוחזק.

"האבא הצליח להשתחרר מהאחיזה של השומר ונתן לאח שלי בעיטה בצלעות. הוא גם איים עלי שידקור אותו. אז השומר הצליח להשתלט עליו ולהרחיק אותו. היו שם מורות שהסתכלו ולא קראו לעזרה. החברים שלו לקחו אותו לחדר מורים".

הדבר נודע למשפחה של ג' על ידי המורה שלו. "המורה התקשרה ואמרה לי לבוא לקחת אותו. אבל לא לבוא לבד כי היא מפחדת שיפגעו בנו. כשהגעתי לשם עם דודה שלי, סגן המנהל אמר לי שאסור לו להזמין משטרה", סיפרה.

"אחת המורות התקשרה למשטרה והם ביטלו את השיחה. גם אנחנו הזמנו משטרה ובית הספר ביטל. הזמנו משטרה שוב. ניידת סיור הגיעה, אולם הם אמרו שהם לא לוקחים תלונות. בהנהלת בית הספר קראו לנו לשיחה ואמרו לנו שהם מתנצלים ושנלך להגיש תלונה במשטרה". 

"זה מצער אותי מאוד כל העניין", אמרה: "אני למדתי בבית הספר הזה גם ולא חוויתי שם גזענות. אבל התאכזבתי מהם מהטיפול במקרה הזה. אם אבא לי שהיה זה שתוקף את הילד, הוא היה באותו יום במעצר".

ממשרד החינוך נמסר: "אנו רואים בחומרה רבה את האירוע ואת הפגיעה בתלמיד. לנוכח המקרה, הוגשה נגד ההורה תלונה במשטרה. 

"כמו כן, התלמיד הפוגע הורחק מבית הספר למשך יומיים. לצד אלה, בית הספר קיים בכיתות הלימוד שיחות אודות החומרה וההשלכות ההרסניות שבמקרי אלימות, ובכלל זה במקרה שארע.

"צוותי החינוך הנחו את התלמידים כיצד להימנע מהגררות למקרים פסולים כמו זה שהתרחש. בית הספר מלווה את התלמיד שנפגע ונותן לו את כל התמיכה הנדרשת".