המשטרה הפעילה באזור הקריות סוכנת סמויה בת 17, שתועדה בעת שמכרו לה אלכוהול על אף היותה קטינה.

צילום: דוברות המשטרה

במסגרת אכיפה ממוקדת של משטרת ישראל נגד תופעות פשיעה בקרב בני נוער, פועלת המשטרה לאורך כל השנה, באופן סמוי וגלוי, במטרה לחשוף ולמנוע עבירות המסכנות את ביטחונם, לצד מיצוי הדין עם מבצעי העבירה, לרבות בתחום האלכוהול, האלימות והסמים.

בתוך כך, בלשי הימ"ר ב"מחלק נוער חשיפה" הפעילו סוכנת סמויה כבת 17 באזור הקריות, אשר תועדה בעת שבצעה מספר רכישות של אלכוהול בבתי עסק מקומיים, על אף החזות הצעירה וגילה הקטין ו מבלי שנדרשה להציג תעודה מזהה כנדרש בחוק.

כאמור, לאחר ביצוע העבירה ע"י בתי העסק, שתועדה באופן סמוי ע"י שוטר, שאבטח את הקטינה בעת שמכרו לה אלכוהול במספר הזדמנויות שונות, נכנסו השוטרים עם צו חיפוש, החרימו את מכשיר התיעוד של בתי העסק וזימנו את הבעלים לחקירה לצד שימוע שייערך בהמשך לבחינת צעדים מנהליים בתחום רישוי העסקים.

במשטרה מדגישים כי פעילות זו למען ביטחון הנוער, תימשך בכל מרכזי הבילוי ובתי העסק השונים המוכרים אלכוהול למען ביטחונם, בדגש על אכיפה ממוקדת בסופי שבוע.

המסר של משטרת ישראל לכל בעלי הפאבים והפיצוציות חד וברור: מי שימכור אלכוהול לקטינים יעמוד לדין במישור הפלילי ובית העסק ייסגר בהתאם לסמכויות הרישוי הנמצאות בידינו.