השוטר היורה שיחזר הלילה תחת אבטחה כבדה את אירוע הירי במהלכו נהרג סלומון טקה (19). נציגי מח"ש נפגשו עם משפחת טקה ומסרו להם באופן רשמי כי הכדור פגע בקרקע וניתז על סלומון ז"ל.

הוריו של סלומון טקה. צילום: גיל נחושתן

לפני זמן קצר (שני) הסתיימה במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים בירושלים פגישה בין בני משפחתו של סלומון טקה ז"ל ובאי כוחם, לבין מנהלת מח"ש, קרן בר-מנחם, והמשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים, מומי למברגר.

בפתח הפגישה הביעו נציגי מח״ש והפרקליטות השתתפות בצערה העמוק של המשפחה.

במסגרת הפגישה שמעו נציגי מח"ש והפרקליטות בהרחבה את טענות בני המשפחה ואת בקשותיהם.

במהלך הפגישה הודגשה החשיבות הרבה בקיום שיח עם בני המשפחה, במגבלות המתחייבות לנוכח השלב בו מצויה החקירה.

בפגישה נמסר כי החקירה מצויה בשלב מתקדם לקראת העברה לבחינת פרקליטות מח״ש.

בתוך כך, נמסר לבני המשפחה, כי במהלך החקירה בוצעו עד כה בדיקות מדעיות פורנזיות שונות, בהן ניתוח פתולוגי, בדיקות בליסטיות של הירי, בדיקות של הנשק בו בוצע הירי, ובחינת הזירה על ידי מעבדה לזיהוי פלילי. הממצאים לעת הזו של בדיקות אלו תומכים בטענה כי הקליע פגע תחילה בקרקע, כאשר נתז מהירי בקרקע הוא שפגע במנוח והביא למותו המצער.

זירת הירי בקרית חיים. צילום: גיל נחושתן


לצד זאת הובהר, כי החקירה עדיין נמשכת, וכי עדיין לא ניתן לגבש תמונת מצב ברורה וסופית באשר לנסיבות הירי ומהלך האירועים שהביאו לתוצאה הטראגית. כן הובהר כי מטבע הדברים, עדיין מוקדם לקבוע מה המשמעות המשפטית של הממצאים העובדתיים, שכן כאמור החקירה טרם הסתיימה.

מח"ש הזמינה את המשפחה ואת באי כוחה להמשיך לעמוד עימה בקשר. "נבקש לעדכן כי פרסומים שונים בתקשורת אודות עברו הפלילי של המנוח הינם שגויים. בנסיבות העניין, הוחלט כי מח״ש תקיים בדיקה בנוגע לכך".

יאיר נדשי, סנגורו של השוטר: "במהלך שחזור שנערך הלילה תחת אבטחה כבדה חזר הקצין על גרסתו לפיה פעל מתוך הגנה עצמית. ממצאי החקירה כפי שהודלפו עד כה תומכים בטענות ההגנה לפיהן הקצין פעל מתוך הגנה עצמית ללא כוונה לפגוע במנוח".