"העירייה אינה מטפלת כראוי במגרש נטוש, מול ביתי, וזה הפך למטרד סביבתי חמור" ־ כך טוענת מזל חמו, תושבת קרית אתא. לדבריה, המצב הזה נמשך כבר שנה וחצי, ולמרות פניות חוזרות ונשנות לעירייה, דבר לא נעשה.

"ערימות הזבל האלה הן מה שאני רואה מחלון ביתי". צילום: פרטי
חמו מתגוררת ברחוב משה שרת בשכונת קרית בנימין בקרית אתא, בבית פרטי. צמוד לבית שלה נמצא מגרש ריק, שפעם אחר פעם הופך למזבלה שכונתית ומהווה מפגע תברואתי ובטיחותי.

"ערימות הזבל האלו הן מה שאני רואה מהמרפסת של בתי. לא רק שזה לא יפה, יש בשטח הזה נחשים וחולדות וזה נראה רע. באים אלי אורחים וזה ממש לא נעים שזה מה שהם רואים מול העיניים שלהם.

"לא קניתי בית פרטי כדי שהסביבה שלי תהיה כל כך מוזנחת. אני משלמת ארנונה גבוהה בשכונת קרית בנימין, ואני מצפה שהעירייה תטפל במפגעים בשכונה".

מפגע תברואתי ובטיחותי. צילום: פרטי

חמו פנתה מספר פעמים למחלקת חזות העיר, לדבריה, אבל דבר לא נעשה עד היום. היא ציינה כי בעבר העירייה דאגה לניקוי המגרש, אבל בתקופה האחרונה זה לא קורה.

מעיריית אתא נמסר: "מחלקת הפיקוח העירונית ערכה בירור, ממנו עולה כי מדובר בקבלן פרטי אשר השאיר במקום חול ופסולת במסגרת עבודות שיפוץ אותם הוא מבצע בסמוך. לקבלן הוצאה הודעת דרישה לפינוי וניקוי השטח תוך פרק זמן קצר".