תושבים משכונת נוה גנים גילו בשבוע שעבר כי הפנייה ימינה לצור שלום, דרכה מבצעים פניית פרסה ונכנסים לשכונה, נסגרה ללא הודעה מראש. "לא מספיק שביטלו את הפנייה שמאלה, עכשיו אי אפשר לפנות גם ימינה כדי להיכנס לשכונה", אומר תושב מוצקין, שלדבריו גם לא פירסמו מידע לתושבים בכלי התקשורת על כך.

שינויים בהסדרי התנועה בצומת נוה גנים | צילום: פרטי

בעבר כבר בוטלה הפנייה שמאלה לשכונה מצומת זה עקב מעבר המטרונית, מה שגרר הפגנת מחאה ובראשה עמד ראש העירייה, חיים צורי, שאף נפגש בעניין עם גורמים בממשלה. במקום הפנייה נדרשו תושבי השכונה לפנות ימינה לצור שלום, להסתובב בכיכר ולחזור חזרה לנוה גנים.

כעת גם הפנייה ימינה לבאים מחיפה נסגרה לתנועה, בשל עבודות על מובל ניקוז של הקריות, המתבצעות על ידי תאגיד המים פלגי מוצקין עבור משרד השיכון והבינוי. מהלך זה, גם אם זמני, מקשה עוד יותר על תושבי השכונה.

"כעת, על מנת להיכנס לשכונה צריך לנסוע ישר בצומת ולהיכנס שמאלה ל'ויקטורי'", אמר תושב הקריה. "יש זמנים שבהם הדרך פנויה, ויש שעות שיש בה עומס רב".

לדברי התושבים, הם לא קיבלו כל הודעה או הסבר על סגירת הפנייה. "יום אחד פשוט ראינו שילוט שהכביש סגור, וכדי להיכנס לנוה גנים, צריך להמשיך ישר. איש לא טרח ליידע את התושבים קודם לכן, וגם לא נמסר לנו כמה זמן ייארכו העבודות. זה הופך את הכניסה לשכונה לבלתי נסבלת לפעמים".

מפלגי מוצקין נמסר: "פרויקט מובל הניקוז היוא פרויקט לאומי, האוסף את כל הנגר העילי מקרית ביאליק, קרית מוצקין וקרית ים אל הים. פלגי מוצקין מבצעים כפרויקטורים את מובל הניקוז עבור משרד השיכון והבינוי מזה שנתיים וחצי. כל שלב מאושר על ידי כל הגורמים המעורבים: חברת יפה נוף, משטרת ישראל, מהנדסי הרשויות המקומיות, חברת אגד, מרכז בקרת הרמזורים של עיריית חיפה ועוד.

"בימים הקרובים יחלו העבודות בקרית ים, שד' ירושלים ורחוב הפלמ"ח, שם ייסגרו הדרכים ברחובות הללו לסירוגין ובשלבים שונים למשך כשנה. בשלב שלאחריו ייסגר כביש 4 בשלושה שלבים, ולאורך תשעה חודשים. כל שינויי התנועה הללו נערכים בתיאום כל הגורמים, וכן מוצב שילוט מכוון. הפרויקט אמור להסתיים בתוך כשלוש שנים".