לטענת תושבים בקרית שמואל מיום שהחלה לפעול המטרונית, הם סובלים מקושי אדיר להגיע לקרית מוצקין ולקרית ביאליק בתחבורה הציבורית.

"אפילו הנוער לא יכול להגיע לקריון". המטרונית | צילום: נחום סגל

לצורך הגעה לקריון בביאליק הם נדרשים לנסוע בשתי מטרוניות ולצעוד  מרחק רב ברגל. "לוקח לי 40 דקות לכל כיוון לקרית ביאליק", סיפרה תושבת העיר.

לפני מספר שנים החלה לפעול באיזור הקריות מטרונית. בעקבות זאת בוטלו קווי אוטובוס שפעלו באזור הקריות, והנוסעים נדרשו להגיע לתחנות המטרונית.

כבר אז היו תלונות רבות של תושבים על חוסר הנוחות שיש בנסיעה במטרונית, בניגוד לאוטובוסים. היו שחשבו שעם הזמן הציבור יתרגל, אך בקרית שמואל, הדבר גרם לתחושת תסכול רבה במיוחד בקרב התושבים.

"פעם היו לנו במקום מוניות שירות, קו 3, שנכנסו לתוך קרית שמואל ונסעו לקרית מוצקין ולקרית ביאליק עד מרפאת זבולון בקריון. זה היה מאוד נוח", סיפרה תושבת הקריה: "היום כדי להגיע למרפאת זבולון, אני צריכה לקחת שתי מטרוניות.

אני צריכה לחכות בתחנה פעמיים, לרדת ולעלות פעמיים וללכת הרבה ברגל כי התחנות של המטרונית ממוקמות על הכביש הראשי וזה רחוק. זה מאוד בעייתי וקשה עבור קשישים שצריכים להגיע למרפאה, נשים בהריון או עם תינוקות. בחורף בגשם ובקור ובקיץ בחום.

"אפילו הנוער שלנו לא יכול להגיע לקריון בקלות אם הוא רוצה. למה לא מגיע לנו שתהיה לנו תחבורה נוחה ופשוטה. אנשים נאלצים לקחת מוניות ספיישל וזה הרבה מאוד כסף, 30 שקל מקרית שמואל לקריון, אבל לפעמים אין לנו ברירה, ולא לכולם יש את האפשרות לשלם את זה".

לדברי התושבים, מדובר בפגיעה קשה באיכות חייהם. "אני לא ניידת ואין לי ברירה אלא לנוסע בתחבורה ציבורית", אמרה תושבת אחרת: "כדי להגיע למקום העבודה שלי בקרית ביאליק אני נוסעת במטרונית ובאוטובוס.

"בנוסף אני צריכה ללכת במשך רבע שעה ברגל. לוקח לי 40 דקות כל כיוון לעבודה. מאז שביטלו את הקווים אני כל יום מאחרת לעבודה. אני לא מבינה למה זה צריך להיות ככה. לכל הקריות האחרות החזירו את הקווים הפנימיים שלהם. רק את תושבי קרית שמואל השאירו ללא מענה".

תושבים אומרים שבעבר, הם ניסו לפנות לגורמים השונים אך ללא הואיל. "פנינו למשרד התחבורה לפני כשנה ועד היום לא קיבלנו תשובה מהם. היו שפנו לעיריית חיפה בבקשה שינסו לעזור מול משרד התחבורה. אבל שום דבר לא זז והתושבים פה ממשיכים לסבול", אמרה בכעס.

ממשרד התחבורה נמסר: "משרד התחבורה מפעיל עשרות קווי תחבורה ציבורית מקרית שמואל, למוקדי ביקוש שבסביבה. קווים אלה פועלים בתדירות גבוהה לאורך כל שעות היום"