בריכת מים ענקית באזור שבין כורדני למסילת הרכבת, וליד בית הספר יצחק נבון, מטרידה תושבים בקרית מוצקין. לדבריהם, הבריכה מהווה בית גידול ליתושים ופוגעת באיכות חייהם.

נוצר בחורף עם ריבוי הגשמים. ה"אגם". צילום: פרטי
כבר לפני מספר חודשים התלוננו התושבים בשכונת משכנות אומנים על הבריכה, שמקורה בניקוז מי תהום ומי נגר. "זה התחיל בשנה שעברה. מאז סוף החורף הכל מלא יתושים, אי אפשר לסבול את זה".

התושבים, שנכנסו לדירות החדשות שרכשו בשכונה לפני כחודש, סובלים מאז. "זו פגיעה קשה באיכות החיים. אין עם מי לדבר בכלל", אמר תושב, ותושבים אחרים ציינו שגם תלמידי בית הספר סובלים מיתושים.

לדבריהם התושבים, "אנחנו גרים באתר בנייה, ולא מבינים על מה אנחנו צריכים לשלם ארנונה. אין מדרכות, לא מנקים, וגם עם האגם הזה לא עושים דבר". הנושא הועלה גם על ידי חברי האופוזיציה, שדרשו מהעירייה לפעול בנושא.

"האגם בשכונת כורדני הוא המדגרה המרכזית לעשרות אלפי היתושים במוצקין. האגם כה גדול, שלא ניתן להדביר בו יתושים באמצעות ריסוס או הטלת שמן, אלא רק באמצעות שאיבתו", אמר השבוע חבר המועצה ציקי אבישר.

"מי שאומר אחרת, מטעה את הציבור. במקום לבזבז את הזמן ולהטיל את האשם העיקרי בעציצים ובדודי מים, שראש העיר יורה כבר על שאיבת המים".

מעיריית קרית מוצקין נמסר: "מי שמזרים את מי התהום אלו הקבלנים בשטח, באישור רשות המים. העירייה ותאגיד המים דואגים לפיקוח על עבודות הריסוס, שמתבצע באופן מבוקר בהתאם לנהלים ומדי תקופה על ידי חברה מאושרת סביב נקודת האיגום ובמים עצמם".

מפלגי מוצקין נמסר: "נקודת איגום המים המדוברת אינה באחריותנו, ואיננו מזרימים אליה מים".