לקוחה אשר ננשכה על ידי כלב בביתה של התופרת תפוצה ב-5,000 שקל, כך פסק אתמול השבוע בית משפט לתביעות קטנות בקריות.

צילום: shutterstock

מפסק הדין עולה כי ב-6.7.17 הגיעה הלקוחה, תושבת קרית חיים, לביתה של התופרת בקרית מוצקין, וביקשה לתקן שמלה. עם כניסתה לבית התופרת, ננשכה על ידי כלב פיטבול. היא טופלה במרכז הרפואי זבולון, בשלושה פצעים עמוקים באמה הימנית. הלקוחה חוסנה, נחבשה והומלץ לה על חיסון נגד כלבת.

התובעת הופנתה לטיפול נפשי, לאחר שהתלוננה על קשיי שינה, סיוטי לילה, בכי בלתי נשלט ודאגה מתמדת. היא אובחנה כסובלת מפוסט טראומה וקיבלה המלצה לנטילת תרופה נוגדת דיכאון וחרדה. נאסר עליה לחשוף את הצלקת לשמש, ולטענתה, נאלצה לחבוש את המקום בשל כיעורה של הצלקת.

כמו כן ציינה הלקוחה שזאת לא הפעם הראשונה שכלב זה נושך, והציגה מכתב של הווטרינר, ד"ר דוד דדיה שבו הוא כותב: "פיטבול נחשב לכלב מגזע מסוכן לפי חוק הפיקוח על הכלבים. בתאריך 19.4.17 נשך הכלב והיה בהסגר 10 ימים בתחנת תצפית כלבת בנצרת. בתאריך 6.7.17 שוב נשך הכלב ושוב היה בהסגר. מאחר שמדובר בכלב מסוכן שנשך כבר פעמיים, החל נגד בעליו של הכלב הליך של כוונה לביטול הרשיון להחזקת הכלב ובהמשך החרמת הכלב והמתתו".

התופרת לא הגישה כתב הגנה, אולם התייצבה לדיון. היא הודתה במקרה וציינה כי זו היתה טעות לא לשים שלט על הימצאות הכלב. כמו כן ציינה כי בדרך כלל אינה מקבלת לקוחות בבית, כי היא עובדת עם חנויות. בנוסף לפיצוי שנפסק, קבע בית המשפט שהתופרת תשלם ללקוחה גם 1,000 שקל הוצאות משפט.