הורי הילדה, תושבי קרית ביאליק, הגישו תביעה נגד רשת ביג שופ, ובה נטען כי לפני כשנה שהתה הפעוטה יחד עם הוריה במשחקייה בתוך חנות ביג שופ במרכז חוצות המפרץ, וכאשר ירדה מסולם מגלשת המשחקייה, נקלעה רגלה השמאלית ברווח בסולם המשחקייה.

בתוך רגלה ננעץ מוט ברזל בולט, והילדה החלה לזעוק מכאב, בעודה מדממת ובלי יכולת לחלץ עצמה היות והמוט חדר עמוק לתוך רגלה.

מוט הברזל הבולט במשחקייה. צילום: פרטי, מתוך כתב התביעה

עו"ד לידור פוגל-אורן, שהגישה את התביעה: "הביקור במשחקייה לרוב הינו חווייה מהנה. עם זאת, לדאבוננו, בלא מעט משחקיות ישנה חוסר הקפדה על נהלי בטיחות, ומרבית המשחקיות מהוות למעשה זירה בעלת מפגעים בטיחותיים רבים אשר מסכנים את ילדינו.

"במקרה זה מדובר במפגע בטיחותי חמור ביותר, מוט ברזל בולט וחד בתוך מרווח שלבי סולם במגלשה, אשר חדר לעומק רגלה של מרשתנו וגרם לה לנכות, ממנה תסבול כל חייה.

"על בעלי המשחקיות להקפיד ביתר שאת על ניהול ופיקוח של המשחקייה, באופן אשר ימנע קיומם של מפגעים אשר מעמידים את ילדינו בסיכון".

עו"ד פוגל הוסיפה: "ילד שנפגע במשחקייה יכול להגיש, באמצעות הוריו, תביעת נזיקין נגד בעלי המשחקייה או האחראי לפעילות במשחקייה, כמי שחבה כלפיו חובת זהירות, אותה היא הפרה עת יצרה סביבה מסוכנת לציבור המשתמשים במתקני המשחקייה.

"ראוי לציין כי על פי הפסיקה, אף על ההורים מוטלת אחריות לפקח על ילדיהם, וחובה זו משתנה על פי נסיבות המקרה וגילו של הילד הנפגע, וישנם מקרים בהם יקבע בית משפט כי להורים ישנו אשם תורם לקרות הנזק שאירע לילדם".

מביג שופ נמסר כי הנושא טופל מבחינה ביטוחית, וכרגע נמצא בדיונים משפטיים.