בשעה 04:17 התקבלה הודעה בחדר המבצעים של תחנה אזורית חיפה על תאונת דרכים בשדרות ההסתדרות בחיפה סמוך למחלף הקריות אשר כתוצאה ממנה רכב פרטי הפוך על גגו ועולה באש.

כוחות ההצלה בזירה. צילום: דוברות מד"א

דובר מד"א, זכי הלר: בשעה 04:22 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל על תאונה קשה, רכב שהתהפך ועלה באש, בכביש 4 בדרך ישראל בר יהודה, סמוך למחלף הקריות בחיפה. חובשים ופראמדיקים של מד"א מדווחים על שני נוסעי הרכב שנמצאו ללא סימני חיים וקובעים את מותם.

הפראמדיקים של מד"א בנימין מורס ושלמה בן עמי סיפרו: "מדובר בתאונה קשה ומזעזעת. כבר מרחוק ראינו עשן ואש גדולה וכשהגענו הבחנו ברכב הפוך על הגג שעולה באש ולא ניתן היה להתקרב.

צילום: כיבוי אש מחוז חוף

"מחוץ לרכב שכב גבר מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה ובתוך הרכב הבוער נלכד אדם נוסף, לאחר שהכבאים הגיעו וסיימו את פעולות הכיבוי וניתן היה לגשת לרכב, ביצענו בדיקות רפואיות, ולצערנו שני הנוסעים היו ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותם במקום".

ארבעה צוותי לוחמי אש הוזנקו למקום ובמהלך פעולות הכיבוי זיהו שני גברים ברכב הבוער.

מפקד המשמרת רב רשף מרזוק חמוד תיאר כי בעוד שהרכב אחוז להבות עלה בידי הלוחמים לחלץ מתוכו את אחד הנוסעים. הנוסע השני היה לכוד ברכב המעוך אשר לצורך כיבוי השתמשו הלוחמים בקצף כיבוי למרבה הצער הסתיים האירוע במותם של השניים.

בוחני התנועה של משטרת ישראל סיימו את איסוף הממצאים בזירה במסגרת חקירת התאונה, והכביש נפתח לתנועה לנוסעים מחיפה לכיוון הקריות וצפוי בדקות הקרובות להיפתח גם בכיוון השני.

במשטרה ציינו, כי הליך זיהוי ודאי של שני יושבי הרכב טרם הושלם בשל השריפה, וכעת ממתינים עד לקבלת הממצאים מהמכון לרפואה משפטית ומסירת ההודעה המרה למשפחות.

עידכון (14:00): הצעירים שנהרגו לפנות בוקר בתאונה בחיפה הם תימור אמין חטיב, בן 22, ושאדי ראדי חיר, בן 28, תושבי בית ג'אן שבגליל העליון.