שריפת חורש מתפתחת בשעות הצהריים (שישי) באזור התעשייה קרית ביאליק. לוחמי האש בסיוע כוחות כיבוי מרכזים מאמציהם על מנת להשתלט על השריפה.

צוותים מגנים על בתי העסק. צילום: דוברות כיבוי אש

צ'ובוטרו אורי, דובר כבאות מחוז חוף: "ברגעים אלו כוחות רבים זורמים למקום, כצעד ראשון בולמים הצוותים שכבר במקום את התקדמות חזית האש המאיימת על בתי העסק והמפעלים שברחוב החרושת".

ארבעה מטוסי כיבוי מטייסת הכיבוי "אלעד" בדרך לסיוע במקום.

עידכון (14:47): יותר מעשרה צוותי כיבוי פועלים במקום. לוחמי האש מרכזים את מאמציהם בהגנה על המפעלים ובתי העסק שברחוב החרושת, ונכון לרגע זה מאמציהם צלחו.

 צילום: דוברות כיבוי אש

"יחד עם זאת מדובר בתא שטח גדול ועבודה רבה עוד לפניהם.

"מפקד תחנה אזורית חיפה טפסר משנה חזי לוי מוביל את המענה לאירוע מחפ"ק שפתח במקום. בנוסף הועלתה דרישה לכלי צמ"ה  (ציוד מכני הנדסי) במטרה לסייע לכיתור גזרות השריפה".

עידכון (15:16): לוחמי האש בלמו את חזית השריפה והיא אינה מאיימת עוד על בתי המלאכה והעסקים הרבים לאורך רחוב החרושת. הוכרזה שליטה באירוע אך הצפי הוא כי מלאכת הכיבוי הסופי תארך עוד מספר שעות.

הסיוע האוירי שהוזמן בתחילת האירוע בוטל מאחר ויעילותו מוגבלת עקב קווי מתח גבוה הממוקמים בתוואי השריפה כמו גם הודות להצלחת מאמצי הכיבוי הקרקעיים.

כפי שצוין בתחילה, בראש סדר העדיפויות של לוחמי האש הראשונים שפעלו באירוע היה בלימת הלהבות מלפגוע במבנים שבאזור התעשייה - והם עמדו בכך. באירוע פועלים 32 לוחמי אש על גבי 14 רכבי כיבוי .