שני אחים מקרית מוצקין מואשמים כי פתחו תחנת סמים בקריות, וקראו להן בשמות 'מוצארט' ו'בטהובן'.

מיד לאחר העסקה עצרו הבלשים את הקונה ותפסו אצלו סמים | צילום: ShutterStock
האחים, בני 30 ו-25, מואשמים כי ניהלו תחנת סמים בכתובת מגורים, אחת בדרך עכו והשנייה ברחוב חנה סנש. על פי כתב האישום שהוגש השבוע, הם סחרו בסמים דרך היישומון טלגראס, ושם המשתמש שלהם היה, כאמור, מוצארט ובטהובן.

הרוכשים היו פונים לאחים באמצעות שיחות טלפון לניידים שלהם, או באמצעות יישומון הטלגראס, ותיאמו עם האחים את מקום המפגש, סוג הסם ומחירו. הקונים היו מגיעים למקום המפגש, פוגשים את המוכרים, ועסקת הסם היתה מבוצעת.

השניים מואשמים בשש עבירות של מסחר והספקת סמים, וכן בעבירה של החזקת סמים שלא לצריכה עצמית, לאחר שבחיפוש בביתם נמצא סם מסוג קנבוס.

יחד עם כתב האישום הוגשה נגד הנאשמים גם בקשה למעצרם עד תום ההליכים, ממנה עולה כי לאח הגדול הרשעות קודמות בעבירות של אלימות ורכוש, וגם לאח הצעיר עבירות קודמות של אלימות וסמים והוא אף ריצה מאסר.

"עבר פלילי מכביד זה תורם להחרפת החשש מפני הסיכון שהאחים יחזרו על המעשים גם בעת שחרורם", ציינה התובעת, פקד שירלי טוביה, והוסיפה: "מעמדת האזנת הסתר שהיתה פעילה על שני האחים עולה כי השניים סחרו בצוותא ולחוד, תוך שיתוף פעולה מלא ביניהם, כשהם מכוונים אחד לשני קונים. מדובר בשני אחים אשר הקימו שני סניפים הצמודים זה לזה למכירת סמים מסוכנים".

במהלך העסקאות המיוחסות לאחים בכתב האישום, הם נצפו ואף זוהו על ידי בלשים שנכחו במקום, ומיד לאחר העסקה עצרו את הקונה ותפסו אצלו את הסמים.
השניים עדיין לא ענו על כתב האישום.

כמו כן, עדיין לא התקבלה החלטה להמשך מעצרם. סניגורם, עו"ד שאדי סרוג'י ממשרדה של עו"ד תמי אולמן, ביקש מבית המשפט מספר ימים על מנת ללמוד את חומר החקירה נגד מרשו, ובית המשפט נעתר לבקשתו.