תושב קרית ים נעצר השבוע עד לתום ההליכים נגדו לאחר שהציק לשכניו והפך את חייהם לסיוט. הוא מואשם באיומים, תקיפה הגורמת לחבלה והיזק לרכוש.

הפך את חייהם של שכניו לסיוט. צילום: ShutterStock

מכתב האישום שהוגש נגדו לבית משפט השלום בקריות נטען כי ב-21.5.19, תקף הנאשם (30) את שכנתו הקשישה, בעט בבטנה והיכה אותה בפניה. לאחר מכן איים עליה שאם לא תיתן לו 10,000 שקל, הוא יאנוס אותה ויעלה את הסרטון לאינטרנט.

נכדה של הקשישה, אשר בא לעזרתה, הותקף גם הוא על ידי השכן. לשניים נגרמו שטפי דם, והם מיהרו להסתגר בביתה של הקשישה.

למחרת סטר הנאשם על פניו של שכן אחר ואיים עליו: "יש לך 24 שעות לעזוב את המקום, אם לא, תקבל כדור בראש". לאחר מכן איים על בת זוגו של השכן: "אם אתם לא עפים בתוך 24 שעות, אני אוציא רובה ונותן לך כדור בראש".

עוד עולה מכתב האישום, כי יומיים לאחר מכן תקף הנאשם שכנה אחרת. הוא השפריץ עליה מים באמצעות צינור, השליך לעברה מטאטא ובקבוק זכוכית, אשר פגע בקיר והתנפץ.

למחרת דפק על חלון הדירה של אותה שכנה, איגרף את ידו בדמות אקדח המכוון לראשו ואיים עליה: "אני ארצח אותך". למחרת, ב-25.5.19, הסיוט עדיין לא הסתיים, והנאשם השליך לעבר דלת ביתה של אותה שכנה שקית מלאה אשפה.

יחד עם כתב האישום הוגשה נגד השכן גם בקשה למעצרו עד לתום ההליכים נגדו. השכן ביקש לשחררו בתנאים מגבילים, אך שופטת בית משפט השלום בקריות, איילת השחר פרלה ביטון, לא נעתרה לבקשתו, וקבעה כי עד תום המשפט ישהה מאחורי סורג ובריח.