ניתן לפרסם: בתום חקירה סמויה, עצרה היחידה המרכזית של מחוז חוף שישה תושבי הצפון בחשד למעורבות באירועים חמורים של הנחת מטענים בארבעה כלי רכב בחודשים האחרונים על רקע פלילי, שגרמו למותו של אחד ופגיעה קשה של שניים נוספים.

רגע המעצר. צילום: דוברות המשטרה

בלשי היחידה המרכזית של מחוז חוף עצרו היום (ה') באזור הצפון בתום חקירה סמויה ומורכבת, שישה חשודים תושבי הצפון בחשד למעורבות בהנחת מטענים בכלי רכב על רקע סכסוך פלילי בין עבריינים, שהסתיימו באופן חמור במותו של אחד ובפציעה קשה בגפיים של שניים נוספים, תוך סיכון כלל הציבור.

מדובר בחקירה הכוללת איסוף ממצאים שונים, אשר קשרו את המעורבים להנחת מטענים בארבעה אירועים: שני אירועים בעיר נשר, אירוע במרכז הכרמל ואירוע נוסף באילת.
,
כאמור, ששת החשודים נעצרו היום, כל אחד על פי חלקו במעורבות באירועים, החל מההזמנה, דרך הכנת המטענים, הטמנתם והפעלתם.

בשל חומרת העבירות והסכנה שנשקפה כלפי הציבור, הפעילו חוקרי הימ"ר את כלל האמצעים העומדים לרשות המשטרה על מנת להגיע אל החשודים בביצוע העבירה עד לשלב מעצרם, כאשר בכוונת היחידה להביאם מחר אל בימ"ש השלום חיפה לדיון בבקשה להאריך את מעצרם.

במשטרה מדגישים, כי הנחת מטען על רקע פלילי מסוכן וחמור בדיוק כמו אירוע טרור ועל כן אנו פועלים נגד אותם עבריינים כפי שפועלים כנגד ארגוני טרור, בכל האמצעים ובכל הכוח, תוך הפעלת מודיעין איכותי ויחידות מיוחדות לסיכול ומיצוי הדין עם העבריינים
אנו נמשיך ונפעל בנחישות מול אותם עבריינים המסכנים את הציבור ולשם כך מפעילים יחידות עילית כגון ימ"ר, יחידה ללוחמה בפשיעה המרחבית ויחידות בילוש בתחנות בסיוע מג"ב, יס"מ ועוד.