אומרים שהצבא הוא משרד השידוכים הגדול במדינה, אבל גם משמרות סיור ושיטור משותפות אל תוך הלילה יכולות לעשות את העבודה. זה מה שקרה למתן בן שמחון, פקח בעיריית קרית מוצקין, שצוות באחת המשמרות של השיטור המשולב לשוטרת דניאל בן חמו.

העבודה המשותפת בניידת הפכה במהרה לסיפור אהבה, שמוסד בשבוע שעבר בחתונתם.

כבר לא עובדים יחד. מתן ודניאל. צילום: באדיבות עיריית מוצקין
בשיטור המשולב עובדים צוותים של פקח עירוני ושוטר או שוטרת. בן שמחון (31) מצטרף לשוטרי תחנת זבולון, לסיורים משותפים. "אני עובד בעירייה כשלוש שנים", סיפר השבוע.

"באחד הימים ציוותו אותי לשוטרת חדשה שהגיע מנשר, ושם הכרנו. יצא לנו לעבוד ביחד כשנה וחצי, לא כל יום. איך שהיא הגיעה, שמתי עליה עין, ועם הזמן, ככל שהכרנו, הבנתי שהיא האחת".

ניידת השיטור לא היתה המקום האידאלי מבחינת דניאל למצוא את בן זוגה לחיים, אבל בסופו של דבר, היא מספרת, האהבה ניצחה.

"לא רציתי למצוא אהבה דווקא בעבודה. עדיף לא לערבב בין השניים, וידעתי שיהיה לזה מחיר. נכון שהסתכלתי עליו כבר מהרגע הראשון שראיתי אותו, אבל שמתי את זה בצד, כדי לא להיכנס לפינות האלה. בסופו של דבר זה היה חזק ממני".

צילום: באדיבות עיריית קרית מוצקין

מה המחיר?
דניאל: "הייתי צריכה לעבור לתפקיד אחר. אהבתי את התפקיד שלי בקרית מוצקין, היה לי טוב, והיום אני חוקרת בתחנת נהריה - זה שווה את המחיר".

החברים לעבודה פירגנו?
דניאל: "בהתחלה לא סיפרנו, וניסו לשאול אותנו שאלות. כשסיפרנו, התגובות היו בהתחלה חצויות, חלק אמרו שזה פחות מתאים. אחר כך כבר החלו דיבורים לאן להעביר אותי, ובסוף כבר כולם פירגנו".

מתן: "כשהתחלנו ממש לצאת, הפסקנו לעבוד יחד. לא רצינו להיקלע למצבים בהם מעורבים רגשות, ושיקול הדעת יהיה מוטעה. ההפרדה טובה לנו, זוג נשוי לא צריך לעבוד יחד".

ביום רביעי האחרון נערכה חתונתם של מתן ודניאל באולמי אדם וחוה בחיפה, בנוכחות מאות אורחים, ביניהם כמובן רבים ממשטרת ישראל ומעיריית קרית מוצקין.

דניאל: "לא רציתי למצוא אהבה דווקא בעבודה, ידעתי שיהיה לזה מחיר. שמתי את זה בצד, כדי לא להיכנס לפינות האלה, אבל בסופו של דבר זה היה חזק ממני".