גם בסוף השבוע הקרוב מתכננת רכבת ישראל לצמצם את השירותים לתושבי הקריות והגליל המערבי בשל עבודות לשדרוג ופיתוח המסילה.

צפיפות ברכבת, אין מקומות עמידה. צילום: באדיבות הקבוצה החברתית מנפלאות הרכבת

בתקופה האחרונה תנועת הרכבות מושבתת פעם אחר פעם בשל עבודות תשתית. בהודעה שמסרה הנהלת הרכבת נאמר: "בשל עבודות לשדרוג ופיתוח המסילה באזור בנימינה, תופסק זמנית תנועת הרכבות במקטע בנימינה-חדרה, בשני הכיוונים, ביום שישי, 26.10.18 החל משעה 00:01 (חצות הלילה שבין חמישי לשישי) ועד לסיום השירות ביום זה.

ביום זה רכבות מצפון יסיימו את נסיעתן בתחנת בנימינה, ומדרום בתחנת חדרה. תחנת קיסריה פרדס חנה תהיה סגורה. תנועת הרכבות תחודש כסדרה במוצאי שבת ה-27.10.18.

משרד התחבורה יתגבר את קווי התחבורה הסדירים, ורכבת ישראל תפעיל שירות היסעים חינמי, 24 שעות ביממה, בין תחנות בנימינה לחדרה, בשני הכיוונים. לנוסעי הרכבת מומלץ להתעדכן בפרטים המלאים באתר רכבת ישראל, בפייסבוק ובאפליקציה.

"אנו מתנצלים בפני נוסעינו על אי הנוחות הזמנית ומודים על ההבנה והסבלנות". הרכבת גם הבטיחה פיצוי לבעלי כרטיסים שייפגעו מהמהלך.

כזכור, התעוררה מחאה גדולה של נוסעי רכבת בקריות ובגליל המערבי בעקבות צמצום תדירות הנסיעות. בעקבות הלחץ, המחאה ודיון חירום בוועדת הכספים של הכנסת, ברכבת ישראל נכנעו והודיעו על תגבור הקווים לצפון.

למרות זאת, ביום ראשון (אתמול) התלוננו נוסעים רבים על צפיפות בלתי נסבלת ברכבות מנהריה ומהקריות דרומה. יצוין, כי בשבוע שעבר (חמישי) התקיימה הפגנה של נוסעי הרכבת בתחנת חוף הכרמל בחיפה במחאה על המצב.

יו״ר הקבוצה החברתית "נפלאות הרכבת", אייל טל מקרית אתא: ״רכבת ישראל ומשרד התחבורה חייבים לצאת מהאדישות שאחזה בהם לסבל הנוסעים - לפני שיקרה אסון.

"עצם העובדה שבשל גחמה מתעקשים שלא לעצור את מחדל הרכבת לירושלים - צריכה להוביל לחקירה של משרד מבקר המדינה. אנחנו קוראים לשר כץ לרדת מהעץ, לבטל את רכבת התקלות לירושלים ולהשיב לתושבי הצפון את הרכבות שנלקחו מהם - סתם״.