לאחר קדנציה שבה לא עמד מולו ולו איש אופוזיציה אחד, עשוי ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ, לעמוד מול אופוזיציה בת שישה חברים מתוך 17 חברי מועצה. הרוב שלו עדיין מוצק, אבל בניגוד לעבר, אז נהנה מקואליציה מקיר לקיר הפעם יהיו מולו כמה חברי מועצה.

ישיבת המועצה בקרית אתא. צילום: נחום סגל

נכון להיום תורכב האופזיציה מסיעתה של הילה רובין שלם (3 חברים), סיעתו של ציון אסולין (2 חברי מועצה) וסיעת ג' בראשות עו"ד סימון מוישאשווילי, שעדיין מקיים מגעים קואליציוניים מול הנהלת העיר, אבל לאור הבטחותיו של פרץ לסיעת ש"ס, הסיכויים לכך נמוכים.

כבר בסוף השבוע החלה האופוזיציה לעשות שרירים. אחרי שפורסם בתקשורת על ישיבת המועצה החגיגית שתתקיים ביום ראשון, נר ראשון של חנוכה, התברר שעד יום חמישי לא קיבלו חברי המועצה הזמנות לישיבה.

רובין שלם כתבה לעירייה: "קיבלנו מידע באופן לא רשמי כי ישיבת מועצת העיר הראשונה ככל הנראה תתקיים ביום ראשון בערב. למיטב ידיעתי אנו (חברי המועצה) צריכים לקבל הזמנה לפחות 48 שעות מראש (שני ימי עבודה, שישי ושבת אינם נכללים) ואת תוכן הישיבה לפני התכנסות המועצה.

"אם לא נקבל הזמנה 48 שעות לפני ישיבת המועצה, נבקש לדחות את הפגישה ולקבל את ההזמנה באופן ראוי על פי הדרישות הקיימות". בתחילת השבוע התקבלו הזמנות לישיבה, שנערכה ביום שלישי. בעירייה טוענים שהישיבה בראשון היתה מחשבה בלבד, והתאריך שנקבע, ללא קשר לפניית חברת המועצה, היה ליום שלישי.

ל"ידיעות המפרץ" נודע, כי בסוף השבוע שעבר התכנסו ששת חברי המועצה שעתידים להוות אופוזיציה. באותה ישיבה דיווח מוישאשווילי כי כל בקשתיו בתחום הדת נדחו, והוא עידכן את חבריו החדשים על כוונותיו.

ל"ידיעות המפרץ" אישר מוישאשווילי את הפרטים. חברי המועצה רובין שלם ואסולין טענו גם השבוע כי ראש העיר ממשיך להתעלם מהם, ולא הזמין אותם לנהל כל מו"מ מולו. בישיבת המועצה שנערכה ביום שלישי נבחרו שני סגנים ללא שכר, מימון טולדנו ואריה מיזלס. כן נבחרו יושבי ראש לוועדות השונות.