עלייה של 20 אחוז במספר הדוחות בגין נהיגה תחת השפעת אלכוהול וסמים שנרשמו בקרית אתא בשנת 2018 לעומת מספר הדוחות שנרשמו בשנה הקודמת. בסך הכל נרשמו בשנה שעברה 24 דוחות לנהגים שהיו בהשפעת אלכוהול/סמים בשנת 2018. כך עולה מנתונים שפרסמה עמותת אור ירוק לקראת ליל הסילבסטר.

בדיקת ינשוף. צילום: באדיבות אור ירוק

באור ירוק ציינו כי קרית אתא היא היוצאת מהכלל, כאשר בשנים האחרונות, למרות שמדובר בתופעה נרחבת, ירד מספר הדוחות בגין עבירה זו.

מנתוני משטרת ישראל שהגיעו לידי עמותת אור ירוק עולה כי בשנת 2014 נרשמו 9,771 דוחות לנהגים שנתפסו נוהגים תחת השפעת אלכוהול/סמים, לעומת 7,298 דוחות שנרשמו בשנת 2018, ירידה של 25%.

בשנים 2017 ו-2018 התווספו ניידות לאגף התנועה ובהתאם לכך ניתן לראות כי מספר הדוחות לנהגים שיכורים גדל.

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "נהיגה בשכרות היא אחת מעבירות התנועה הקשות והחמורות שיש ומעבר לכך מדובר גם במעשה אנטי מוסרי ואנטי חברתי.

"אדם בוחר לשתות אלכוהול ולעלות על ההגה ובכך לסכן לא רק את עצמו אלא את החיים של כולנו. המשטרה חייבת להכריז מלחמת חורמה על הנהגים השיכורים ולהגביר את בדיקות השכרות לנהגים לא רק בסופי שבוע אלא בכל ימות השבוע, לא רק בסביבת אזורי בילוי אלא במקומות נוספים ברחבי העיר וזאת במטרה ליצור אווירה הרתעתית שתגרום לנהג להבין כי אם הוא שותה אלכוהול ובוחר לעלות על ההגה הסיכוי שייתפס הוא גבוה.

"המטרה היא למנוע מאותם נהגים שיכורים מלעלות על ההגה ולסכן את החיים של כולנו, לכן יש להוסיף עוד ניידות ועוד שוטרים כדי לייצר אווירה מונעת תאונות דרכים".

יצוין, כי חיפה היא בין הערים שבהן נרשמה ירידה במספר הדוחות, מ-836 בשנת 2017 ל- 826 שנה לאחר מכן, ירידה של 1%. באור ירוק אין נתונים לגבי מספר הדוחות בגין נהיגה בשכרות או תחת השפעת סמים ביתר הערים בקריות.