רעידת אדמה קלה הורגשה לפני 7:00 בבוקר (יום ה') באזורים רבים בישראל. במכון הגיאופיסי עדכנו כי עוצמת הרעידה 3.8 דרגות והמוקד היה בים באזור חיפה.

לפי המכונים בארצות הברית ובאיחוד האירופי - עוצמת הרעידה 4.0 דרגות. המוקד בעומק 10 ק"מ נמצא 25 ק"מ ממערב לעתלית. הרעידה הורגשה היטב בחיפה, בעכו, בקריות וגם באזור השרון וירושלים.

רעידת אדמה. צילום: shutterstock

מהמכון הגיאופיסי עידכנו כי ביום חמישי 6.2.20 בשעה 6:53 לפי שעון ישראל, התרחשה רעידת אדמה במגניטודה 3.8 , בים, מרחק של 9 ק"מ דרום-מערבית לטירת הכרמל.

לימור, תושבת קרית חיים, המתגוררת בבית קרקע: "זה היה ממש מפחיד. רעידת האדמה העירה אותי משנתי, כל המיטה שלי זזה הבוקר. גם השכנות שלי סיפרו שהן הרגישו היטב את רעידת האדמה".

שולה, תושבת קרית ביאליק: "בזמן שישבתי הבוקר (חמישי) במרפסת בקומה החמישית, ושתיתי את הקפה. כל השולחן זז וחשבתי שמישהו דוחף אותי, מאוחר יותר על פי הדיווחים הבנתי שזאת רעידת אדמה". 

כמאתיים פניות התקבלו הבוקר במוקד 100 בעקבות רעידת אדמה שהורגשה באזור חיפה ובתום סריקות הוסר כל חשש לנפגעים

במוקד 100 של משטרת ישראל התקבלו הבוקר כמאתיים פניות מהציבור, בדבר רעש אדמה שהורגש בכל גזרת המחוז.

עפ"י גורמי המקצוע, עוצמת הרעד 3.8 בסולם ריכטר ומקורו בים מול חוף כרמל וכאמור הורגש בכל גזרת המחוז, בדגש על ערים השוכנות לאורך מישור החוף.

בתוך כך, ניידות משטרה סרקו במוקדי הדיווח ולפי שעה אין נפגעים ואין נזק .

הציבור מתבקש לפעול בהתאם להנחיות גופי החירום וההצלה בעת רעידת אדמה ובכלל זה:

🔸 השוהים במבנה -לצאת לשטח פתוח. אם לא ניתן לצאת מהמבנה, יש להיכנס לממ"ד ולהשאיר את הדלת והחלונות פתוחים או לצאת לחדר המדרגות ולהמשיך לרדת אל היציאה מהמבנה. רק אם לא ניתן לפעול כך, יש לתפוס מחסה תחת רהיט כבד.
🔸 השוהים בחוץ - יש להישאר בחוץ ולהתרחק ממבנים, גשרים ועמודי חשמל.
🔸 השוהים בחוף הים - יש לעזוב את החוף מחשש לצונאמי.
🔸 הנוסעים ברכב - יש לעצור את הרכב, לדומם מנוע ולהישאר ברכב. אין לעצור בקרבת גשרים ומחלפים.

יש לפעול בהתאם להנחיות, כאשר בכל אירוע חריג יש לפנות למוקד 100 ולמידע ניתן לפנות למוקד המידע הארצי של משטרת ישראל- שמספרו 110.
רק מנהלים יכול/ה לשלוח הודעות.