משטרת ישראל עצרה בתום חקירה סמויה, 3 רופאים החשודים בזיוף הליך ההתמחות בבית החולים רמב"ם בחיפה, לשם קבלת תואר "רופא מומחה" במרמה.

ניתוח. צילום המחשה: shutterstock

היחידה המרכזית של משטרת ישראל במחוז חוף ניהלה בתקופה האחרונה חקירה סמויה ומורכבת בחשד לעבירות הונאה, במסגרתה עצרה שלושה רופאים בשנות ה-40 לחייהם, בחשד שבתקופת ההתמחות של שניים מהם, זייפו עפ"י החשד בסיוע רופא בכיר שלישי, את ההתמחות שלהם, לרבות זיוף דוחות רפואיים המעידים על ביצוע ניתוחים כנדרש בהליך ההתמחות, שעה שלא נכחו בהם כלל.

ראשיתה של החקירה, עם קבלת תלונה ממשרד הבריאות בדבר החשדות האמורים, כאשר בתום חקירה סמויה ואיסוף הממצאים הנדרשים, עצרו בלשי מפלג ההונאה בימ"ר את שלושת הרופאים לחקירה במשרדי ימ"ר חוף.

מעבר החקירה לשלב הגלוי התאפשר אתמול, עם נחיתתו בארץ של אחד הרופאים החשודים שנעצר בשדה התעופה והבוקר נעצרו שניים נוספים באזור חיפה בבתיהם.

בהתאם לממצאים וצרכי החקירה, יובאו השלושה הבוקר לדיון בבימ"ש השלום עכו, בבקשה להאריך את מעצרם.

מרמב"ם נמסר: "הנהלת רמב"ם שיתפה פעולה עם בדיקת משרד הבריאות ומשטרת ישראל ותמשיך לשתף פעולה ככל הנדרש להמשך חקירת הנושא".

בתום הדיונים בבית משפט השלום בעכו הוארך מעצרם של שני הרופאים החשודים בזיוף הליך ההתמחות, עד ליום שני 10.2.20 וכן הוארך מעצרו של הרופא שסייע להם עד ליום שישי. לבקשת הסניגורים הוצא צו איסור פרסום על זהותם של המעורבים.