בשעות אחר הצהריים (שבת) הגיע באמבולנס גבר, ישראלי, עם חשד לנגיף הקורונה. האיש שב מסין ולא חש בטוב.

| המחשה: Shutterstock

האיש הועבר על פי הנהלים לחדר בידוד סמוך למיון, נבדק, ובדיקות הדם נשלחו למעבדה המרכזית לבדיקות קורונה בתל השומר.

משרד הבריאות ורופא המחוז היו כל הזמן במעקב. לפני כחצי שעה האיש שוחרר לביתו, התבקש להישאר בבית עד להגעת תוצאות הבדיקות מחר (ראשון).

על פי אתר משרד הבריאות, עד כה לא התגלו מקרים מאומתים של נגיף הקורונה בישראל. משרד הבריאות מקיים קשר מתמיד עם ארגון הבריאות העולמי ורשויות הבריאות בעולם.

משרד הבריאות מנחה את מי שהיה בסין, במהלך ה-14 יום האחרונים, גם לשהות קצרה, לא לצאת למרחב הציבורי ולא לשהות במקומות ציבוריים ובכלל זה מוסדות חינוך, מקומות עבודה, תחבורה ציבורית, מקומות בילוי וקניות, בתי חולים ומרפאות, לתקופה של 14 ימים ממועד השהייה האחרונה בסין (להלן - תקופת הדגירה). 
במקרה של הופעת חום, שיעול או קוצר נשימה, יש לפנות לרופא המטפל בקופת החולים או בחדר המיון, וליידע מראש טלפונית את המרפאה או חדר המיון על הגעת חולה ששהה בסין. גם במצב רפואי אחר, הדורש טיפול, יש ליידע מראש טלפונית את הגורם המטפל, על הגעת מטופל ששהה בסין. בכל מקרה לכסות את הפה והאף במסיכה כירורגית או בבד זמין אחר, ולהימנע מנסיעה בתחבורה ציבורית. 

נגיף הקורונה החדש גרם לתחלואה בדלקת ריאות בבני אדם בעיר ווהאן שבמרכז סין, כשההדבקה באירוע החלה דרך אנשים שעבדו או ביקרו  בשוק בע"ח ופירות ים בווהאן. הנגיף עבר מבעלי החיים לבני האדם, וההדבקה כיום היא מאדם לאדם באופן דומה להדבקה בשפעת.

יצוין, כי ארגון הבריאות העולמי הכריז שלשום (יום ה') על מצב חירום בעקבות ההתפשטות המהירה של נגיף הקורונה. ההחלטה התקבלה לאחר שהנגיף התפשט ל-18 מדינות ברחבי העולם. במהלך הלילה עדכנו הרשויות בסין כי מניין המתים המעודכן הגיע ל-213 בני אדם ברחבי המדינה. קרוב ל-8,000 איש נדבקו בסין וברחבי העולם.