הורים לתלמידים בבית הספר אלמוגים בקרית ים מתלוננים כי השירותים מדיפים ריח חריף של שתן בכל הקומה של שכבת א'-ב'. לטענתם, הבעיה היא בצנרת רקובה שהעירייה הבטיחה לתקן, ולא עשתה זאת.

"לא בעיה של ניקיון". ביה"ס אלמוגים. צילום: נחום סגל
"הבעיה ידועה כבר שנים", טוענים הורים. "בשכבות א'-ב' יש כנראה צנרת רקובה, וכל הזמן יש ריח של שתן בכל הקומה של הכניסה. מריחים את זה במסדרונות, בכיתות, בכל מקום. הקירות כבר מסריחים שם.

"היתה לי פגישה בבית הספר. עמדתי 10 דקות ליד חדר המורים ונחנקתי. הנהלת בית הספר לא נלחמת על זה", אמרה אלה לייט. "דיברנו עם האחראית על המנקות, והיא אומרת שאין מה לעשות, גם אם היא תביא 20 מנקות, זאת לא בעיה של ניקיון".

ההורים חוששים גם ממפגע בריאותי. "המצב הזה פוגע בילדים שלנו. הם לא רוצים להיכנס לשירותים, ויש ילדים שמתאפקים כל היום", אמרה אם אחרת. "עצוב שהילדים צריכים ללמוד בתנאים הללו.

"פניתי לעירייה בעבר", אמרה אלה לייט, "וראש העיר הבטיח בפייסבוק שזה יתוקן במהלך חופשת חג חנוכה, ויעשה שיפוץ במקום, אבל זה לא נעשה. אם לא תהיה לנו ברירה נצא להפגנה".

מעיריית קרית ים נמסר: "לפני כחצי שנה שופצו לחלוטין השירותים באגף אחד של בית הספר ובמהלך חופשת הקיץ ישופצו השירותים גם באגף השני. העירייה והנהלת בית הספר קשובים לכל בעיה מכל סוג ודואגים למענה ראוי בכל מקרה".