ראש עיריית קרית מוצקין, חיים צורי, הגיש תביעה בגין לשון הרע נגד תושב העיר בסך 200 אלף שקל.

התביעה הוגשה זמן קצר לאחר הבחירות נגד צבי רוסמן, בעלה של עופרה רוסמן, חברת מועצת העיר מרשימתו של ציקי אבישר. על פי התביעה, רוסמן הינו חבר פעיל במספר קבוצות הקשורות לקרית מוצקין בפייסבוק.

חיים צורי. צילום: נחום סגל. צבי רוסמן. צילום: מתוך הפייסבוק

כשלושה חודשים לפני הבחירות, נטען, לקח רוסמן חלק פעיל בקבוצות שכלל השמצות, דברי דיבה ועוד נגד צורי.

תגובות אלו נטען, כללו ביטויים כגון: "ראש עיר נקמן ואלים במיוחד", "צורי הוא ראש העיר היחידי בעולם שבנה בסיס נתונים בסגנון השב"כ לריגול אחרי תושבים, אותו הוא מתחזק 24/7 כל השנים עם צוות מיומן ריגול נגדי ומלשינים", "ראש עיר מושחת עם מנגנון עברייני", "העבירה היא שחיתות שלטונית וניצול מעמד ראש העיר לעשיית כסף לביתו..", "התמונה של צורי כמו של כל רודן מופיעה בכל גן ילדים", "זה נראה הגיוני שאת ראיון הקבלה לתפקיד מנהלת התאטרון העירוני צורי עשה במטבח בזמן הכנת שניצלים", ועוד.

כמו כן נטען כי "הנתבע פרסם סרטון מסית נגד התובע, בו הוא מתאר בצורה אלימה כיצד מנהל התובע את ישיבות מועצת העיר".

פרסומים אלה, נטען, הם משמיצים ומהווים פרסום לשון הרע. "הפרסומים מבזים את התובע בשל התנהגות המיוחסת לו, ופוגעת בו, במשלח ידו ובשמו". צורי ביקש מבית המשפט לחייב את רוסמן לשלם לו 200 אלף שקל, בתוספת הפרשי ריבית והצמדה מיום הגשת התביעה והוצאות משפט. כמו כן ביקש לחייב אותו להסיר את כל הפרסומים המדוברים מהפייסבוק

בתגובה לתביעה אמר רוסמן: "חיים צורי, שיוחסו לו בתחקירים טלוויזיוניים דברים חמורים, מפחד לתבוע עיתונאים כמו יונית לוי, יוסי מזרחי ומרדכי גילת. תיק פרשת חלפן הכספים בנצרת נסגר נגד צורי מחוסר ראיות מספיקות ולא מחוסר אשמה. מהמקומות האלה צורי בורח. מה הוא כן אוהב לעשות? לאיים על תושבים שמצטטים מתוך אותן כתבות בפוסטים נידחים בפייסבוק.

"ראש העיר הזה לא מבין שחלפו הימים ששיטות ההפחדה האלה משפיעות על מישהו, בוודאי לא עלי או על רעייתי, שהיא חברת מועצת עיר. להיפך, שיטות ההפחדה האלה מאוסות ורק החמירו את מצבו של צורי, וראינו את זה מצוין בתוצאות הבחירות האחרונות. צורי יצטרך להבין רק בדרך הקשה שלציבור יש זכות להביע ביקורת לגיטימית גם עליו".