קרית ים מתאבלת הבוקר (שלישי) על לכתו של ראש העיר השני של קרית ים, בנימין שנל, אשר הלך הלילה לעולמו בגיל 92.

בנימין שנל ז"ל. צילום: באדיבות עיריית קרית ים

בנימין שנל נולד בפולין בשנת 1927 הוא היה שורד שואה, אשר עסק כל חייו בעבודה ציבורית למען הכלל, בהצלת יהודים ששרדו את איימי השואה ואחרי כן בהקמת הארץ ובניינה.

מיד עם עלייתו לישראל בשנת 1948 התגייס, לצד עבודתו בנמל חיפה, לעבודה התנדבותית במועצה המקומית של קריית ים ובהסתדרות הכללית.

אחרי כן במסגרת תפקידו כמנהל הסוכנות בקרית ים טיפל בקליטת גלי העלייה לישראל ומציאת פתרונות דיור ותעסוקה לעולים אשר זה מקרוב הגיעו לארץ.

במשך 30 שנה שימש בהתנדבות כחבר המועצה המקומית של קרית ים ומאוחר יותר אף כסגן ראש העיר וזאת לצד תפקידו הרשמי כמזכיר ההסתדרות בקרית ים, שם דאג לשיפור תנאי העבודה ותנאי העסקה של העובדים.

בתחילת שנות ה-80 נבחר לראשות העיר קרית ים, תפקיד אותו מילא גם הפעם בדרכו הצנועה והיסודית תוך שהוא דואג לכל תושב בעיר ולרווחת התושבים כולם. בשנים אלה הניח  שנל את היסודות לבניין עתידה הכלכלי של העיר תוך גיוס משרדי הממשלה למטרה זו בכל דרך.

הודות להשקעתו ומסירותו הוקמו בתקופה זו בין השאר שלושה גשרים מרכזיים אשר חיברו את קרית ים לישובים השכנים והפכו אותה נגישה למרכז הארץ ולצפונה.

גם בתום כהונתו המשיך שנל בפעילות התנדבותית למען הקהילה במיוחד בתחום החינוך. הוא הקים את פרויקט השאלת הספרים העירוני ומתן הנחות לנזקקים, תוך שהוא משמש כיועץ ראש העיר לענייני חינוך, אחראי על נושא פס"ח בעיר ויו"ר ועדת הכספים של רשת המתנ"סים.

בשנים האחרונות הקדיש שנל את מלוא מרצו לבני גיל הזהב בעיר במסגרת תפקידו כיו"ר האגודה למען הקשיש, תפקיד אשר גם אותו הוא מילא ביסודיות ונאמנות אין קץ.

בהודעה שפרסמה העירייה נאמר: "תקצר היריעה מלתאר את תרומתו, השקעתו והשפעתו של מר שנל על קריית ים ותושביה אשר בצניעותו ובאהבת האדם שלו הפך להיות לשם דבר בעיר ומחוצה לה. קרית ים כולה מתאבלת הבוקר על לכתו, יהי זכרו ברוך".

הלווייתו תתקיים מחר (רביעי) בבית העלמין בצור שלום ועל המועד המדויק תבוא הודעה.