במשך שנים פועל סניף תנועת הנוער הדתית 'עזרא' בקרית מוצקין ללא שירותים במתחם הפעילות. החניכים והמדריכים שצריכים להתפנות הולכים לבית הכנסת הסמוך. אם הוא סגור, הם נאלצים למצוא פתרונות יצירתיים יותר. "אין היגיון במבנה שמשמש את הנוער ואין בו שירותים", אמר השבוע אחד ההורים, והוסיף שגם אין מזגן בסניף.

סניף עזרא בקרית מוצקין | צילום: נחום סגל
הסניף של תנועת הנוער עזרא פועל מזה שנים במבנה הסמוך לתחנת הרכבת בעיר, אולם הורים אומרים שבכל שנות פעילותו אין במקום שירותים. "מספר הילדים המשתתפים בפעילות תנועת הנוער גדל כל הזמן", אמר אחד ההורים.

"הם נמצאים שם לפחות פעם אחת באמצע השבוע ובשבת במשך כמה שעות. עשרות ילדים מגיעים, בנים ובנות, ואין להם שירותים. כשבית הכנסת פתוח, הם הולכים לשירותים שם, אבל כשהוא סגור, זאת בעיה. חלקם הולכים הביתה, חלקים עושים בחורשה בחוץ".

במהלך השנים, לטענתם, פנו בנושא לרשות, אולם ללא תוצאות. "העירייה טיפלה קצת במבנה סניף בני עקיבא אחרי פניות רבות, ועדיין יש מה לשפר", אמר הורה אחר.

"סניף תנועת הצופים קיבל מבנה חדש, ואצלנו אין אפילו שירותים. העירייה צריכה להשקיע בכל תנועות הנוער באותה מידה".

חבר המועצה לשעבר בומה ברחד מוסיף: "זה ככה כבר שנים על גבי שנים, וזה לא בסדר. לקראת אמצע הקדנציה הקודמת עשיתי מאמץ להסדיר את זה ואת המבנה. היתה לנו הצלחה חלקית רק בבני עקיבא, אבל בסניף של עזרא אני חושב שהעירייה צריכה לדאוג למבנה, כמו שהיא דואגת לכל האחרים, ובמיוחד לצופים".

מעיריית קרית מוצקין נמסר: "מבדיקה עם מנהלת מחלקת הנוער ברשות התברר כי הוצע לרכזי הסניף להקים שירותים, אך אלה העדיפו להשתמש בשירותי בית הכנסת הצמוד ולהותיר שטח לפעילות הילדים בסניף. אנו משקיעים משאבים רבים לכלל תנועות הנוער ולמבנים שבשימושם. נושא המיזוג ייבדק על ידי איש מקצוע".