אבל כבד ירד על קרית שמואל, בעקבות פטירתו של השר לשירותי דת, דוד אזולאי, ממחלה קשה, והוא בן 64 בלבד. הוא הותיר אחריו את פנינה רעייתו, וארבעה ילדים, ובהם ינון אזולאי, שהחליף את אביו כחבר כנסת מטעם ש"ס.  

אזולאי, שכיהן מטעם ש"ס כחבר כנסת ברציפות משנת 1996 התגורר רוב שנותיו בעכו. לפני כשנתיים עבר להתגורר ברחוב חב"ד בקרית שמואל, ומהר מאוד הפך לדמות מוכרת ואהודה בשכונה, והשתתף בתפילות ובשיעורי התורה ביישוב.

למרות שהרוב המוחלט של חברי הכנסת של ש"ס, מתגוררים במרכז הארץ, הוא התעקש לגור בצפון, ועשה מדי בוקר את הנסיעה הארוכה לירושלים, לכנסת ולמשרד לשירותי דת. תושב קרית שמואל שהתגורר בשכנות לשר: "זו אבידה קשה לכל משפחתו וחבריו. הוא תמיד היה חייכן ואדיב, והוא יחסר לנו מאוד". 

השר דוד אזולאי ז"ל. צילום: עמית שאבי

אזולאי נולד במקנס שבמרוקו, בשנת 1954. הוא צאצא לרבי חיים דוד אזולאי, מגדולי חכמי מרוקו בכל הזמנים. כשהיה דוד אזולאי בן תשע, הוא משפחתו עלו לישראל. בתום לימודיו בישיבה תיכונית התגייס לצה"ל ושירת כחובש קרבי. לאחר השחרור למד הוראה ועסק בתחום זה בעכו, עיר מגוריו. במשך שני עשורים עסק בחינוך - בתחילה עבד כמורה ולאחר מכן כמנהל בית ספר.

במקביל, השתלב בחיים הפוליטיים וכיהן כחבר מועצה בעכו בשנים 1978-1993, בין היתר כיהן כממונה על שירותי הרווחה בעיריית עכו ואף היה חבר הנהלת רשת המתנ"סים העירונית. בהמשך, כיהן מטעם משרד הפנים כסגן ראש המועצה האזורית נחל עירון ולאחר מכן כראש המועצה. הוא דם היה חבר הוועדה הקרואה של המועצה הדתית קרית אתא וחבר המועצה הממונה ב"חצרות-יוסף" שבעכו, שם שוכנו עלים מאתיופיה. 

ב-20 שנותיו בכנסת הגיש אזולאי כ-780 הצעות חוק וגם פעל לקדם חוקים חברתיים רבים, כמו איסור גביית דמי כניסה לגנים ציבוריים, סבסוד משפחתונים וצהרונים למשפחות נזקקות, סיוע משרד הבריאות לילדים נכים וסיוע למפוני גוש קטיף.

בקרית שמואל, בה מתגוררים רבים שעלו מאתיופיה, ידעו לציין כי כסגן שר עמד אזולאי בראש צוות מקצועי לבדיקת מעמדם של בני הפלשמורה, בעקבות פסיקת הרב עובדיה יוסף בנוגע ליהדותם של העולים מאתיופיה. מאמציו הובילו בהמשך להחלטת הממשלה שקבעה כי יש לאפשר את עלייתם של בני הפלאשמורה. 

במשך תקופה ארוכה נאבק אזולאי במחלת הסרטן. בחודש מרץ התקבלה בש"ס החלטה ולפיה הוא יתפטר מהכנסת, ובמקומו ייכנס בנו, ינון לתפקיד.  

השר אזולאי. צילום: איחוד הצלה

בנו, ח״כ ינון אזולאי: "בדקות האחרונות נלקח לנו אבי מורי זכר צדיק לברכה. אנו מתארגנים לקראת הלוויתו. אני ומשפחתי מבקשים מכל הפעילים ומכל אנשי השטח שעובדים קשה בשעות אלו, שימשיכו לעבוד קשה למען התנועה הקדושה. זה היה רצונו של אבי זצ״ל למען קידוש השם״.