התביעה וההגנה הגישו השבוע את סיכומיהן בפרשת רצח ספיראש אינעלם (36) מקרית שמואל. התביעה מבקשת להרשיע את הבעל, אטירסאו אינעלם (45), וסניגורו מבקש לזכותו מחמת הספק.

אטירסאו אינעלם. צילום: גיל נחושתן, זירת הרצח: צילום איחוד הצלה כרמל
ספיראש נרצחה ב-10.6.18 בדקירות סכין ברחוב אריה לוין, עם שובה מעבודתה במכון רפאל.

בסיכומיה אמרה התובעת, אורלי רוזנטל-נאמן: "נבקש מבית המשפט הנכבד להרשיע את הנאשם בעבירת רצח, זאת מאחר והוכח מעבר לכל ספק סביר כי הוא ביצע את המעשה. המנוחה סבלה במשך שנים מאלימות ואיומים מצד הנאשם והביעה לא אחת חשש לחייה".

עוד ציינה התובעת את עדותו של השכן, שאותה שעה תלה כביסה והבחין ברצח, וכן את עדותה של השכנה, אשר ראתה את הרצח דרך חלון ביתה.

אחותה של הנרצחת, טפטפ דסה. צילום: נחום סגל

לגבי הממצאים הפורנזיים המשמעותיים ציינה התובעת כי המשטרה תפסה את הבגדים של הבעל המגואלים בדם של אשתו, כמו כן בזירה נמצאה כיפה ובה דנ"א של הבעל, וכן הבעל הוביל את החוקרים לאזור שבו זרק את הסכין, ועל הסכין נמצאו טביעות אצבעותיו.

סניגורו של הבעל, עו"ד ויסאם עראף, פתח את דבריו במשפט בבקשה לזכות את מרשו מחמת הספק. לעניין עד הראייה ציין הסניגור כי מדובר באדם בן 73 אשר מרכיב משקפיים, ובאותו יום לא הרכיב אותם.

בעניין עדת הראייה ציין כי היא השתתפה במסדר זיהוי ולא זיהתה את מרשו. לעניין הכיפה טען הסניגור, כי היא הוזזה והוחזרה לזירה על ידי אנשי הצלה, ולגבי כתמי דם המנוחה שנמצאו על מכנסיו של מרשו טען כי יכול להיות שהם שם מזמן אחר.

הסניגור ביקש מבית המשפט לפסול את ראיית הסכין בטענה כי מרשו ביקש להיוועץ עם עורך דין, ולמרות זאת לקחו אותו לבצע הצבעה על הסכין, ובכך דרסו את זכויותיו.

הרכב שופטי בית המשפט המחוזי, בראשותו של אב"ד השופט כמאל סעב והשופטים יחיאל ליפשיץ וגלית ציגלר, יחליטו בשבועות הקרובים האם להרשיע את הנאשם או לזכותו מחמת הספק. אם יורשע בעבירת רצח, ייגזר עונשו למאסר עולם. אם יזוכה, יחזור לחייו הרגילים.